Konditerem előtt érdemes saját testsúllyal edzeni? (Alapozásnak, amíg saját súlyomat sem bírom el. )
Figyelt kérdés
Ha nem tudok 20 szabályos fekvőt/1 húzódzkodást/20 guggolást megcsinálni, akkor jobb saját súllyal készülni?
Több helyről hallottam, hogy terembe úgy érdemes lemenni, ha már van egy szint.
2015. aug. 24. 18:06
1/6 anonim válasza:
Ha nem 12-15 éves vagy, akkor hagyd a saját testsúlyt. Ellenállással sokkal gyorsabban fejlődsz.
Húzódzkodáshoz pedig egy csomó féle módon el lehet jutni. Erősödj meg a lehúzó gépeken, csinálj invertált evezést, csinálj húzódzkodás negatívokat, stb.
2/6 anonim válasza:
Attól függ...
Túlsúlyosan pl. nem jó saját testsúllyal elkezdeni edzeni.
3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mentek a kezek.
2015. aug. 24. 19:02
4/6 anonim válasza:
Szerintem felesleges! Majd megerosodsz a teremben, ha nem csak facebookozni es instara kepet kesziteni mesz.
5/6 anonim válasza:
Nagyon jól tetted, hogy több felé figyeltél, mert egyértelműen a vélemények igazak. Én is azt mondom, hogy végezzél súlyzós edzés előtt szabadgyakorlatokat. A szabadgyakorlatok nagyon alkalmasak a testépítőedzés folyamatának az elkezdésére. Először közvetítik a felpumpálás érzését - például ha fekvőtámaszt csinálsz, egyszerre csak azt érzed, hogy vér áramlik a mellizmodba. Ez az érzés nagyon hasznos a későbbi gyakorlatok előkészítésére. Bemutatok neked egy kezdő programot, biztosan formába hoz. Persze ez a program nem elpuhultaknak való! Tegyük fel, hogy a te testsúlyod 60kg. Ezt a súlyt edzésedben ellenállásként használhatod fel. Bizonyos szabadgyakorlatoknak ugyanez a hatásuk, mint súlyzónak: a fekvőtámasz például ugyanúgy hat, mint a fekve nyomás közepes súllyal. És ha egy seprűnyelet fektetsz a két szék közé és egyenes törzzsel húzódzkodol, ugyan az a hatása, mint döntött törzsű evezésnek két kezes súlyzóval. Ezeket a testsúlyos gyakorlatokat végezheted otthon drága berendezés nélkül. Arra kezdetben nincs szükséged. E gyakorlatok segítségével felkészítheted a testedet a súlyzós edzésre, izmaid stimulálására jó alapot teremthetsz. És ha készen vagy az előkészítéssel - ez 2-6 hónapig tarthat, kezdeti formádtól és fejlődésed sebességétől függően, akkor nyugodtan elmehetsz az edző terembe. De ha az edző teremnek megfelelő a berendezése, és mindenek előtt szakértelemmel gondoskodnak rólad, akkor ott is elkezdheted a szabadgyakorlatokat. A szabadgyakorlat programja a következő: 1. Fekvőtámasz a szériákkal ismétlésekkel eleinte nem kell törődnöd. Néhány hét után összesen 50-re kell emelni az ismétlések számát. Ez ötször 10 lehet, vagy tízszer öt ismétlés. Keresd ki számodra a megfelelő változatot és ne feled a gyakorlatot mindig korrekt technikával kell végezni. 2. Tolódzkodás két szék között. Amennyi ismétlésre vagy képes annyit végez. Ez a gyakorlat a tricepsz izmokat fejleszti. 3.Húzódzkodás két szék között. Ez a gyakorlat a hátizom erősítésére szolgál. A hát felső, középső és külső részének az erősítésére. 4. Guggolás fejleszti a combizmokat erősíti a csípőt. 5. Vádli gyakorlat. Keres valamilyen deszkát 5cm vastag legyen ezen csináld a gyakorlatot. 6. Húzódzkodás szűk alsó fogással, amennyi ismétlésre képes vagy. Ez a gyakorlat bicepszet erősíti. 7.Hasprés. Lábemelés. Edzés után kocoghatsz, vagy úszhatsz is.
6/6 anonim válasza:
Szerintem érdemes; ha nem tudsz megcsinálni húsz guggolást a saját testsúlyoddal, akkor mennyit tudnál úgy hogy egy rúddal a hátadon egyensúlyozol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!