Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 15 perc futásnak mennyi...

Napi 15 perc futásnak mennyi értelme van?

Figyelt kérdés
Elkezdtem futni, egyenlőre 15 perc alatt futom a 3 km-t, ezt szeretném levinni 12-13 perc környékére. Ilyen tempónál egészségügyileg mennyit ér negyed óra futás? Általában 30-45 perces edzéseket ajánlanak, ennyi idő mire elég?

2015. aug. 12. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

a táplálkozás sokkal fontosabb az egészség szempontjából. a futásnál az sem mindegy hogy milyen gyorsan, meddig. valaki arra esküszik hogy

"gyorsgyalogoj" 1 órát, valaki arra hogy fuss 20 percet, valaki meg hogy folyamatosan váltogassad a kettőt...

2015. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bemelegítésre.


Amennyiben fogyni, formálódni szeretnél, akkor minimum 30-40 percre van szükség, ahogy azt mindenhol tanácsolják, még akkor is, ha azt nem fogod tudni 5 perces tempóban futni, hanem lassítanod kell mondjuk 5:30-6:00 környékére, így valahol 5-7km között fogsz futni.

2015. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez amit te csinálsz kardionak felel meg. (Persze edzettségi szinttől is függ) A szivet, tüdőt, érrendszert nagyon jól karban tartja úgyhogy ennek is van értelme. Meg kb 300 kcal-t elégetsz.
2015. aug. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen 35-40 perces futást csinálok kb 17 km/h s sebességgel, ez vált be nekem a legjobban, nem zsigerli ki a szervezetet + egy egészséges felfrissülésérzést is ad, célszerű lesz átállnod neked is erre az időtartamra.
2015. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
kedves 4-es! Az időtartam oké, de a 17 km/h az valami elírás? Mert véleményem szerint ez a tempó ilyen hosszú időn keresztül nagyon gyors (3,5 perces kilométerek). Szerintem 5-6 perces kilométerek jók hosszútávra (10-12 km/h).
2015. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 es vagyok: most szerzek be egy futós szenzort, majd pontos adatokat beírok, mert ez egy becsült érték, amit a legjobb futásaimkor mértem, igaz, akkor nagyon odatettem magam.
2015. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor először kezdtem el futni, nekem elképzelhetetlen volt a 40-60 perc :) Én is 15-20 perceket futottam.

Aztán elkezdtem rendszeresen futni, most már megy a 10-12 km 60 perc alatt.

De érdeke módon a heti 3x20 perctől is sokat fejlődtem anno, szóval a semminél sokkal jobb.

2015. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!