Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem tartok be ilyen rendkív...

Ha nem tartok be ilyen rendkívül kötött szálkásítós étrendet, attól még lesz eredménye az edzésemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogyha semmiféle ilyen grammra pontosan kiszámolt szálkásító étrendet sem tartok be, attól még lesz eredménye annak, hogy konditeremben súlyzós edzést, illetve aerobot csinálok?


Elegendő az, hogy csak "odafigyelve" táplálkozok, tehát igyekszem egészséges alapanyagokból összeállítani az étkezéseimet? Vagy ennek így semmi értelme?


Mennyire kell odafigyelnem arra, hogy pl. edzés után mit viszek be? Fehérje, szénhidrát, stb...


Már annyi félét olvastam a neten, hogy teljesen össze vagyok zavarodva. Nem szeretnék sem testépító, sem fitness modell lenni... Egyszerűen csak szeretnék egy kicsi formásabb testet minél kevesebb zsírral.


21/L


2015. júl. 26. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
és ha nem számolod honnan fogod tudni hogy annyit ettél e ami neked kell?ez kb olyan hogy kölcsönadsz,én meg figyelj az jó ha majd úgy adok vissza hogy csak belenyúlok a tárcámba azt amennyi a kezembe akad?
2015. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szerinted csak az figyel a kajára, aki versenyző, akkor nagyon el vagy tévedve.
2015. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk megmondani, pont a miatt mert nem tudjuk mit eszel. :D Lehet igen, lehet hogy kb. semmi.


Meg edzés és edzés között is hatalmas különbség van.

2015. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zsákbamacskát játszottál már? na ez ugyan az...
2015. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég biztos vagyok benne, hogy nem mindenki számol grammra mindenfélét (egyes tápanyagokat pedig nehéz is, mert ki tudja, mennyi szivódik fel valaminek pl. a vastartalmából...), aki egészségtudatos és/vagy izmos akar lenni. S az sem mindegy, mi a cél, maximális fejlődés vagy amit írsz, formás, nem túl nagy zsírszázalékű test, s ha nincs kimaxolva minden, az se gond...

Én mindössze fogyni akarok zsírból s felszedni izmot, majd azt megtartani (ha kicsit növelni is menne, azt se bánnám, de nem vagyok én olyan aktív), eszemben sincs egész életemben számolgatni (egy ideig kellett, a speckó étrendem miatt, de most már belejöttem). Viszont hasonlóak a napjaim, így nehezen tudok félremenni, ez egy elég jó megoldás lehet ;) Kezdem megközelíteni egyes testépítők táplálkozásának monotóniáját, bár inkább csak az alapanyagokban, ugyanabból többféle étel készülhet...


Ha nem összevissza eszel, akkor Neked is lehet fogalmad arról állandó számolás nélkül is, hogy kb. OK-e a napod.


Nyilván lesz eredménye, ha edzel s még egész jól is eszel. Sőt, a fizikai munkásokon is van izom, ha kicsit sem érdekli őket a helyes étrend, akkor is... Nyilván nem érik el az optimális eredményt s egészséget, ha nem esznek megfelelően, de az izmok edzésének azért van látszatja ilyenkor is.

2015. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A válaszokat olvasva kész csodának tűnik, hogy az embereknek volt rendes izomzatuk akkor is, amikor fogalmuk sem volt arról, hogy miben mi van. S nem is betegszik meg mindenki, aki nem tudja, megfelelő mennyiséget visz-e be minden tápanyagból (már ha tudja, mi a megfelelő mennyiség, erről eltérnek a vélemények). Bevallom, én se számolom az egyes aminosavakat, bár elég sok állati fehérjét eszem, ami miatt ez kevésbé fontos, de pl. azt se tudom, ma hány mg kálciumot, vasat, magnéziumot fogyasztottam. Szerintem jobb is, mert beleőrülnék, főleg azon a ponton, hogy ebből mennyi szívódott fel s az én egyéni esetemben más igényekkel kell-e számolni. Már én is túl sokat foglalkozom ezekkel, igaz, én annyira nem szállok rá a kiegészítőkre, bár azokkal sem olyan triviális a dolog.

Túl sokat olvasva ezekről néha ijesztőnek tűnik az élet (az is), mintha elég lenne egy rossz lépés és bajunk lesz. Pedig hát szinte senki nem foglalkozik minden kis nüansszal, mégsincs sokuknak semmi baja.

Azt viszont csodálom, hogy egyesek bődületesen rossz táplálkozással is meddig húzzák.

2015. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent patikamérlegen számolgatni. Kövezzetek meg,meg pontozzatok le, de én nem számolom a kaját. Egyszer utánanézel, hogy miben mennyi fehérje, szénhidrát van, nagyjából átgondolod egy napodat, hogy jó vagy nem,váltotatsz ha kell, aztán később már úgyis tudni fogod, hogy nagyjából jó volt-e. Rohadtul mindegy hogy 120 vagy 142 gramm fehérjét ettél meg. Én belehülyüknék az állandó számolgatásba, kizárt, hogy tudnám így élvezni az edzést. Lehet, hogy így nem havi egy kiló izmot szedek fel, hanem csak hetven dekát, de ki nem carja le. Olyan dolgokat csinálj, amit szeretsz. Válogass minőségi tápanyagokat, egyél minél tisztábban, legyen meg nagyjából a 2 gramm\ tskg fehérjebeviteled és slussz. Ha húst hússal eszel, sok zöldséget fogyasztasz, kevés minőségi szénhidrátot, akkor nagy hülyeséget nem csinálsz. Utóbbit úgy lődd be, hogy meglegyen a heti egy kiló mínusz (több ne) és kész. :)


( edzés után egy órával legyen egy szénhidrát és fehérjedús teljes étkezésed, közvetlenül edzés után meg ihatsz egy adag tejsavófehérjét. A legtöbben szálkásításkor is tesznek bele egy kis dextrózt, vagy valami gyors cht, én nem szoktam. Utána egy óra múlva úgyis kajálok rendesen, nekem az nem fér bele)

2015. júl. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És amiket írtatok ez különböztet meg testépítőt és testépítőt is:)
2015. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van :) Mindenki eldönti :)
2015. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!