Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincs hatása az edzésemnek?

Miért nincs hatása az edzésemnek?

Figyelt kérdés

Egy hónapja csinálom, a fegyencre építettem. 2 naponta edzek, ez úgy van felépítve hogy fekvésből 20-30 híd, variált kéztartásokkal felbontva 150 fekvő /egykezes nem megy, és a maximumom olyan 30 ismétlés, tobb nem megy, ennyi volt kezdésnél is/, 300 gyakorlat hasra /lebontva hasprés, lábemelés, oldalsó hasgyakorlatokra/, 50 kétlábas és 20-20 egylábas guggolás /nincs lebontva, ez alapból megy és ment/, felhúzás olyan 3x 12 /kezdésnél maximum 5 sorozat, most 15 sorozat megy/


Amióta csinálom diétázok, sok fehérje, kevés ch és zsír, ezt úgy hogy napkozben csak minimális ennivaló, gyümolcsok, sok folyadék, joghurt, stb., és este megy csak ch és zsír, normális ételmennyiséggel.


16/F 172cm, 60kg. Nem vagyok elhízott alkatú, de sovány se. 31-es kar. Mielőtt nekivágtam ennek, 27-es testzsírszázalék. Nos a célom: egy jó erőnlét, nem nagy, hanem csak szépen kidolgozott test, illetve relatív erő. Nos kozelebbi célok: a kocka has /tudom hogy ehhez 10 alatti testzsír kell/ és a 100 fekvő ismétlés. Ezt mindenképp szeretném, de egyelőre semmi jele nincs az edzésemnek ilyen irányban. Mit csinálhatok rosszul?



2012. okt. 22. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálod rosszul, hogy 60 kilósan nem kéne kevés kajával rosszul szálkásítani, hanem rád először izom kellene, ami később segítene a zsírégetésben is. Tehát először kezdj izomtömeget növelni tömegnövelő étrenddel, mert szálkásításnál nem tudsz kevés kalóriával izmosodni. Ez két ellentétes folyamat. Majd ha lesz elég izommennyiség, akkor kezdj normális szálkásító diétával szálkásítani.

Szóval:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát elég szép zsírpárnák vannak a hasamon, s ez pl. nagyon zavar. Szóval akkor tomegnovelő diétával edzés egy darabig. Kérdem én, ez nem tesz rosszat a testzsírszázaléknak, mert ügye 20% felett azért van mit szégyellni. Illetve a kardió mennyire tudna ebben segíteni?
2012. okt. 22. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyi rajtad a zsír, de annak sem látom értelmét hogy szálkásítasz 60 kilóból. És akkor hol leszel majd jó 50-52-nél? Az nagyon soványka lesz. Mérsékelt tömegnövelés legyen akkor, ha hízékony vagy, lehet hogy neked elég kb 4g x testtömegkg ch is és a fehérjét tartsd 2g x testtömegkg-on / nap. Így egy lassabb, de zsírmentesebb tömegelés lesz. Ha nő a testtömeged, de a zsír már nem, akkor a relatív zsírszázalékod kevesebb lesz, hiszen nagyobb tömeghez fog tartozni ugyanazon zsírmennyiség.
2012. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom, s meglátom mi lesz. A nagyon hízékony típus vagyok, az talált. Persze az elsődleges mindig is a relatív erő lesz /későbbi szertornához nagyon kellhet/, nekem arra van szükségem, nem a kondis testre :D
2012. okt. 22. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű ám izmos testet összehozni még súlyzókkal sem, nem hogy saját testsúlyos edzéssel, ha nincs jó genetikája az embernek. A súlyzóktól sem ugrik fel rád másnapra 5 kg izom, attól nem kell félni. Másrészt, ha nem is kell sok izom, akkor is oda kell tenni magad edzésben és kajálásban is. Ezt olvasd el, tanulságos:

[link]

2012. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!