Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik edzésemnek volt nagyobb...

Melyik edzésemnek volt nagyobb izomnövelő hatása? Melyik lehetett a megterhelőbb? Az A vagy a B verzió?

Figyelt kérdés

Fekvenyomással teszteltem.

A:

Fekvenyomás: 5 sorozat 8-10 ismétléssel (amivel épp ment 8-10)

Tolódzkodás: 5 sorozat 6-8 ismétléssel (amivel épp ment 6-8)

B:

Fekvenyomás: 10 sorozat 20-25 ismétléssel.

Hátsó támaszos tolódzkodás: 4 sorozat 25 ismétléssel.


Melyikkel értem el nagyobb hipertrófiát?

Saját tapasztalatom az volt, hogy a B edzésnél jobban elfáradtam, szinte állni alig bírtam, a karomat nem bírtam felemelni, másnap iszonyatos izomláz. A végét vetkőző sorozatban végeztem.

Az A verziónál is keményen dolgoztam, de kb. fele annyira készített ki, mint a B edzés.


2015. ápr. 4. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A B edzéssel nagyobb lesz a bedurranás es a tejsavtermelődés tehát ezáltal az izomláz.

De, a B edzéssel sokkal lassabban fogsz tudni súlyt adni a rúdra. Több ideig tart utána a regeneráció és max 1-2%-kal nagyobb a növekedés amit az edzés beindított mint az A verzióban.

Az A edzéssel gyorsabb lesz a fejlődésed. Es gyorsabban fogsz tudni novelni a sulyokon.


Az edzésnek nem az a célja hogy kikészítsen hanem a progresszió.

2015. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb súllyal lesz hipertrófia. Èn kikészítem az izmokat edzésen, de én heti egyszer edzek egy izomra. Kinek mi jön be.
2015. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!