Miért nem lehet izmot felszedni zsírosodás nélkül?
Arra gondolok, hogyha a glikogénraktárakat kb 3/4-ig tartjuk állandóan, akkor ugye nem fogunk zsírosodni, mivel van még hova mennia a fölös ch-nak, viszont izmot se fogunk veszteni, mivel van még azért energia a glikogénraktárakban állandóan.
Valaki el tudja magyarázni? Köszönöm.
mert valamiből fejlődni is kellene.
egy nagyobb izomzatnak a kalória igénye is magasabb.
Ocskos? Ostoba? Ok.
Egyebkent meg attol hogy abbol epulnek az izomrostok nem mondtam hogy csak arra van szuksege a szervezetnek. Olvasd mar el az eredeti kerdest legyszives. De megprobalom meg jobban megfogalmazni : ha a glikogenszintunket kozel maximalis kapacitasban tartjuk akkor miert szuksegszeru a zsirosodas amikor biztositva vagyunk azaltal hogy meg lenne hova tenni a folos ch-t illetve moert ne izmosodnak amikor mondjuk 2000grammnyi glikogen van a szervezetben? Ha lehet olyan ember irjon mar aki kepben van valamennyire a biokemiaval es nem csak a sarga kapszulat olvasta el.
Már beírtam a választ (5.), csak a szövegértésed nem volt elég fejlett ahhoz, hogy megértsd. Az izomépítés energiaigényes folyamat, ha a normál napi fogyasztásodon fölül nincs plusz energia (tehát kalória +) a szervezetben, akkor nem fog végbemenni, bármennyi fehérjét is teszel oda, mert nem lesz a szervezetnek elég energiája a fehérje beépítésére.
Ez itt egy újszülöttek növekedését vizsgáló kutatás, de nyilván felnőttek esetén is hasonlóan mennek ezek a folyamatok, csak esetleg sokkal kevésbé hatékonyan. Eszerint a szervezetnek 6-7 g fehérjét kell szintetizálni 1 g fehérje beépítéséhez és 2,2 kcal energia kell 1 g fehérje szintéziséhez, ha tehát egy kiló izomnyi fehérje létrehozásához a szervezetnek legalább 15 ezer kcal plusz energiára (CH-ra, ha úgy tetszik) van szüksége a normál működéshez képest.
Itt disznókon végeztek hasonló vizsgálatot, olvasgasd nyugodtan. A nagyobb vegyes táplálkozás, nagyobb CH, nagyobb zsír, nagyobb proteinbevitel 4 lehetősége közül a nagyobb proteinbevitel növelte a legkevésbé a fehérjebeépítés mértékét az állatokban, és a nagyobb vegyes táplálkozás növelte a legjobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!