Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha hosszabb ideig nagy mennyis...

Ha hosszabb ideig nagy mennyiségű szénhidrátot viszek be egyszerre edzés után, az tényleg diabéteszt okozhat?

Figyelt kérdés
Most fogyott el 4,4kg-os jumbom, és azt terveztem, hogy veszek még eggyet de nemtudom hogy az a 136g szénhidrát hosszabb távon okoz-e gondot.

2015. máj. 21. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs miből áll az a 136g Ch, de úgy sejtem hogy 80%-ban valamilyen cukorból, amire senkinek sincs szüksége ilyen mennyiségben. Max. 50g edzés után. Éppen ezért fölösleges tömegnövelőt venni, keverj össze magadnak tejsavót valamilyen szénhidráttal. Vagy glutaminnal, ha megteheted.
2015. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cukorbetegség általában ilyen 50-60 év alatt alakul ki.


Vagy nem, mert sokkal fiatalabbak is küzdenek inzulingondokkal.. mindenki eldönti mennyit kockáztat.

2015. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne nyakald mint a sok gyökér, ha kell ha nem.

2 kupa, csak edzés után, és semmi bajod nem lesz.

2015. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

okozhat, persze.

A gyomor nincs felkészülve ilyen nagy terhelésre, lassan kell benyomni a szénhidrátot..

a hasnyálmirigy sem bír mindent. minél többet terheled a kelleténél jobban, annál nagyobb az esélyed, hogy üdvözölhetünk a cukrosok kozt.


óvatosan azzal az edzéssel, akkor nem lesz semmi baj.

2015. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az edzéssel óvatosan, hanem a cukorral!


Ha én is gondoltam volna, akkor nem lett volna 3 év tömény cukor falás után ilyen gondom belőle. 2005-ben kezdtem sok édességet szinte zabálni és 2008-ban diagnosztizálták a diabéteszt amikor más okból orvoshoz kerültem vérvételre. Előtte soha semmi bajom nem volt.


Szóval lehet diabétesz probléma a hasnyálmirigy folyamatos nagy mennyiségű szénhidrátos túlterhelésétől, főleg ha az elfogyasztása után nem mozgod le.


Azóta utána olvastam a témának, már tudom, de már későn. Egy ideig tolerálja szervezet, sőt van akinél tovább is, de eltérő genetikai érzékenységgel különböző idő alatt alakulhat ki a betegség, már ha egyáltalán kialakul. Ez még nagyon sok tényezőtől függ, de jobb nem játszani vele, mert ha be nálad jön, akkor már késő lesz.


Persze az nem árt, ha csak annyi szénhidrátot viszel be az edzés előtt, amit szinte fel is használsz közben. Viszont utána inkább csak keveset vegyél magadhoz, mert abból kialakulhat a betegség ha tartón évekig ezt csinálod.

2015. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a jumbot inkább most kihagyom, és veszek helyette sima fehérjét. Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik!
2015. máj. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!