Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hosszabb ideig fennálló...

Hosszabb ideig fennálló gerincprobléma után milyen edzést javasoltok, akik már régóta csináljátok az edzést?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy volt két év kihagyásom, fel is szedtem rendesen, de sajnos alig mozoghattam, így nem csoda, hogy dagibb lettem, és persze most újrakezdőnek érzem magam.

Az a helyzet, hogy le is kellene adnom, de vissza is kellene izmosodnom egyszerre.

Mivel kezdjem, akinek van ilyesmi tapasztalata, lécci írjatok! A kaják megválogatása nem gond, nem vagyok édesszájú, se tésztakajálós.

Nagyon köszönöm előre is!



#edzés #sport #edzésterv #újraedzés #gerincedzés
2015. máj. 5. 06:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy adott esetben 15éve, de van itt olyan, aki 25éve is edz, attól még nem vagyunk gerincspesialisták.

Nem ismerünk téged, nem tudjuk mi baja volt/van a gerincednek, itt senki nem fog merni erre válaszolni neked. Kérdezd az orvosodat.

2015. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valóban megspórolhattad volna ezt a választ.

Nem értem, miért jöttél ide kötekedni.

Majd jön erre valaki akinek esetleg ez volt a problémája, ő tudni fogja, mit írjon.

De ilyen ideokádott ostobaságra nincs szükség, képes vagy kiosztani és leflegmázni valakit, amiért ilyet kérdez?

Sikeres embereket nem erről ismerni.

2015. máj. 5. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Mint már említettem senki nem tudja, mi volt/van a gerinceddel, így mégis milyen választ vársz és kitől? Amúgy véleményem szerint a lehető legnormálisabb választ adtam, te viszont visszavehetsz az alpári stílusból, mert így aztán biztosan senki nem fog válaszolni...
2015. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

fél év gerinctorna minden nap,vagy pilátesz,vagy gerincjóga.

utána jöhet mellé a fegyencedzés.

újabb fél év múlva kiegészíted kettlebell edzéssel.

aztán ha tünet mentes vagy már és jó erős a törzsed ereje és erő-állóképessége,akkor kicsit átalakított formában de mehet a konditermi súlyzós edzés is,a fenti dolgokat megtartva és kombinálva.

aerobra olyasmi kell ami nem ugrálós pl a szobabicaj,de magas kormányos,hogy ne kelljen rágörbülnöd,egyenes testtartásban tudd tekerni.

a súlyfelesleg meg hatalmas öngól ilyen problémával,mert pluszban terheli préseli a gerincoszlopot a felesleg egész napos cipelése.

ezért ilyen problémával a BMI értelmét nyeri.

2015. máj. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves "Korbács" - vicces a neved! :-)


A tisztelt első válaszolónak csak annyit üzennék, hogy az alpári stílus az alapján ismerszik, hogy trágár, obszcén szavak lelhetők fel benne. Az enyémben ez nem volt ott, viszont a te válaszod nem volt segítőkész.

2015. máj. 6. 00:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm az anyázós valóban alpári privát üzenetet, azt is, hogy eltávolíttatod a teljesen normális válszt...

De értsed meg, hogy nem kívántam neked, hogy szakadjon össze a gerinced, arra próbáltam felhívni a csökött agyad, hogy fogalmunk nincs, mi baja volt a gerincednek... Egy "gerincprobléma" lehet egy egyszerű kisebb görbűlet, összecsúszás de akár többszörös csigolyatörés is... Nem vagy hajlandó megmondani, mi van a gerinceddel, de elvárod, hogy megmondjuk neked, hogyan edzél... Nem tudjuk megmondani, mivel ismeretlen egészségi állapotod van, korbács válasza jelen esetben rohadtul veszélyes is lehet rád... De persze ennek felfogásához agy is kéne...

2015. máj. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megkérnélek, utolsó válaszoló, hogy ne provokálj itt tovább.


Köszönöm kedves "Korbács" továbbra is, már találtam is egy edzőt, aki foglalkozik ilyennel, és neki magának is voltak ilyesfajta problémái. A pilates valóban hathat.

2015. máj. 8. 07:03
 8/10 anonim ***** válasza:

miért lenne veszélyes a válaszom?

ott van az első pont,hogy gerinctorna.

vagyis elmegy a kérdező a neurológiára,vagy a reumára,röntgen,súlyosabb esetben mri,megállapítják a konkrét problémát és az alapján írják meg a beutalót a gyógytornászhoz aki meg felállítja a mozgássort.

ezt kell csinálnia fél évig napi szinten legalább.

2015. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
figyelem ezt a kérdést egy pár napja, szerinted a kérdező a gerinctorna alatt ezt érti? mert szerintem felcsapja google-t aztán gerinctorna...
2015. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok :-) igen, a fizioterápián már túl vagyok, csináltam minden nap, amikortól lehetett, most már nem kell csinálni.


Az igazság az, hogy most a hangsúly azon van, hogy újra vissza kell szereznem a régi kondimat, és ehhez vissza is kell fogyni részben, de az izomszerzés ugye mindennek alapja is.


Kedves "kérdésfigyelő" ha Neked is hasonló problémád volt vagy van, és ezért az érdeklődés, örömmel leírom, hogy mit mondott ma a pilates edző, aki speciálisan ilyen visszaerősítésre specializálódott.

2015. máj. 9. 01:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!