Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A magas szénhidrátos étrend...

A magas szénhidrátos étrend okozhat cukorbetegséget?

Figyelt kérdés

2015. márc. 26. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hajlam is kell rá, de ha túl sok gyors ch megy, akkor nagyobb a rizikó. Ez nem azt jelenti, hogy tuti az leszel, csak nagyobb eséllyel leszel cukorbeteg, főleg nagy kalória pluszban mellé. Nem mindegy milyen az a ch!
2015. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

62 kiló vagyok, nagyapám cuorbeteg volt, mondjuk komolyan elvolt hízva.

Mennyi CH, vagy szőlőcukor (edzés után) az, mainél többet ne egyek?

2015. márc. 26. 18:21
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezt azert nem lehet megmondani ( szerintem) mert ha en azt mondom hogy 230 g chnal tobbet ne egyel es te nem nosz pedig az a celod, akkor ertelmetlen az egesz. Szolocukor tekinteteben annyit mondhatok hogy szerintem 40 gnal tobb nagyon nem kell. De annyira nem is kell feltetlen a gyors felszivodasu chkat eroltetni. Tudom sokan lefognak oltani , de van aki zabpelyhet tol edzes utan chkent, tomegeleskor is. Igaz hogy lassabban szivodik de egyenletes, a feherje a lenyeg hogy az gyors legyen. Hangsulyozom, ez az en velemenyem.
2015. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
persze , hajlamosithat ra a fokozott szenhidratos eletmod, de leginkabb hajlam kerdese, azaz, hogy hogy mukodik a hasnyalmirigyed, ami az inzulint termeli. az en edesapam, es az o anyja is cukorbetegek, nekem nagy eselyem van ra, sok szenhidratot eszem, es meg sem magas a cukrom, hala Istennek.
2015. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Edzés után mehet gyors ch, akkor van helye a cukornak, nem lesz gond. Más időpontban inkább összetett legyen.
2015. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nemtudom mennyire számít, de erőedzést fogok csinálni, ott az ismétlések ugye alacsonyabbak, ezért talán a glikogénraktárak nem ürülnek annyira... ezért elegendő lehet valamilyen kisebb inzulin-reakciót kiváltó szénhidrát(pl. maltodextrin)?
2015. márc. 26. 18:40
 7/16 anonim ***** válasza:
En ezt igy nem jelentenem ki. Egy vegan etrend csokkenti a cukorbetegseg kialakulasat es abban van a legtobb ch arányaiban
2015. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A nagy súlyos edzés is gyorsan meríti a glikogén raktárakat. A malto is eléggé gyors ch, de edzés után nem gond.
2015. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tehát milyen szénhidrátot és mennyit fogyasszak edzés után, h a kockázat csökkenjen: malto, fruktóz, waxy-maise, vitargo? Melyik al egjobb ilyen szempontból?
2015. márc. 26. 19:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Fruktóz nem anyira jó, mert előbb a májat tölti. Amúgy mindegy, megfelel a malto,dextróz, vitargo is.
2015. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!