Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bármit teszek, nem fejlődök....

Aventurero kérdése:

Bármit teszek, nem fejlődök. Itt a vég?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, most 25 éves. 16 évesen kezdtem konditerembe járni, két évig nagyon szépen fejlődtem, majd 18 éves koromban szinte egycsapásra megállt a fejlődésem, mind max erőben, mind testkompozícióban, mind állóképességben...

Akkor voltam 74-75 kiló a 172 cm magasságomhoz, és azóta bármit is csináltam, a testem nem változott. Sem a testzsírom, sem az izomzatom, sem az állóképességem, sem az erőm. Minden változatlan. Több hónapon át rendszeresen kettlebelleztem, de nem változott semmi, így abbahagytam. Fél évig csak testsúlyos gyakorlatokat csináltam, de gyakorlatilag semelyikből sem értem el még 10% ismétlésszám-növekedést sem, így ezzel is felhagytam. Fegyencedzés: újabb kudarc. Kipróbáltam a crossfitet, immár 5. hónapja, és SEMMI! Semmiben sem vagyok ügyesebb, nem vagyok erősebb, ugyanúgy nézek ki.

Hozzá kell tennem, 16 éves korom óta csak minimális táplálékkiegészítőt szedek, étkezésemre nem igazán figyelek, ergo bármit megeszek, de sosem keveset, tehát a kalória elég kell, hogy legyen.

Érdekesség: mikor egy hónapig semmit sem edzettem, csak pihentem, és zabáltam, a testfelépítésem és a teljesítményem is változatlan maradt (nem romlott).

A kérdés tehát: miért van ez így, és hogyan jutok ki a 22-es csapdájából?



2015. márc. 13. 20:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Türelem. Meg fog jönni az áttörés. Az étrend az egyik legfontosabb dolog. Van aki két évig sem fejlődik étrend nélkül, legfeljebb fél évig. Örülj, hogy eddig ment étrend nélkül, de most már váltani kell. Olvasd el a Sárga Kapszulát, ha még nem tetted volna meg.
2015. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kaja, edzésterv, intenzitás, progresszivitás.


Kaját: írták, számolni kell a makrókat, zsírt is, sokaknak érdemes a kalóriát is. Sárga kapszulában le van írva


Edzésterv: válassz egyet, és ahogy írta valaki, minimum 3 hónapig csak azt. Én inkább 4-6 ot mondanék, de mindenképp egy adott tervet kövess huzamosabb ideig.


Intenzitás: nagy súlyok, edzésenként néhányszor bukásig. Illetve lehet próbálkozni piramisozással, vetkőző sorozatokkal, és a többi és a többi ---> google


Progresszivitás: feszegesd a határaid. Ha ma 120 al nyomtál fekve, jövő héten nyomj 125 el! Mindig növelj a súlyon vagy az ismétlésszámon (6-12 ism, utána súly növelés, és vissza 6-ra)

2015. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
És legyen egy jófej edzőtársad. Így lehet egymást buzdítani, meg kiráz a letargiából.
2015. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!