Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bármit teszek, nem fejlődök....

Aventurero kérdése:

Bármit teszek, nem fejlődök. Itt a vég?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, most 25 éves. 16 évesen kezdtem konditerembe járni, két évig nagyon szépen fejlődtem, majd 18 éves koromban szinte egycsapásra megállt a fejlődésem, mind max erőben, mind testkompozícióban, mind állóképességben...

Akkor voltam 74-75 kiló a 172 cm magasságomhoz, és azóta bármit is csináltam, a testem nem változott. Sem a testzsírom, sem az izomzatom, sem az állóképességem, sem az erőm. Minden változatlan. Több hónapon át rendszeresen kettlebelleztem, de nem változott semmi, így abbahagytam. Fél évig csak testsúlyos gyakorlatokat csináltam, de gyakorlatilag semelyikből sem értem el még 10% ismétlésszám-növekedést sem, így ezzel is felhagytam. Fegyencedzés: újabb kudarc. Kipróbáltam a crossfitet, immár 5. hónapja, és SEMMI! Semmiben sem vagyok ügyesebb, nem vagyok erősebb, ugyanúgy nézek ki.

Hozzá kell tennem, 16 éves korom óta csak minimális táplálékkiegészítőt szedek, étkezésemre nem igazán figyelek, ergo bármit megeszek, de sosem keveset, tehát a kalória elég kell, hogy legyen.

Érdekesség: mikor egy hónapig semmit sem edzettem, csak pihentem, és zabáltam, a testfelépítésem és a teljesítményem is változatlan maradt (nem romlott).

A kérdés tehát: miért van ez így, és hogyan jutok ki a 22-es csapdájából?



2015. márc. 13. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Itt az ideje a szteroidnak :)
2015. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Musclemore ***** válasza:
100%
De ha a kajálásra nem figyelsz, akkor mit vársz?...
2015. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Kaja!

Számold a makróidat! A zsírt is.

Növeld, az energiabevitelt, amíg nem jön a tömeg (nem árulok el titkot: általánosan ajánlott cél a havi 1-1,3 kg gyarapodás). Ha már jön a tömeg, de nem tetszik a minősége, akkor van értelme elkezdeni gondolkodni, hogy hol lehet a hiba (edzés, regenerálódás, fehérjebevitel, inzulinérzékenység). Addig nincs miről beszélni.

2015. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
"Bármit teszek, nem fejlődök. " Amíg a kajád nem 100%, addig nem tettél meg bármit.
2015. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Próbálj ki rendszer szerint edzeni. Egy edzésprogramot. És rakd rendbe a kajád.

Jó edzésprogram mondjuk a HST.

2015. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tudod ez egy olyan sport, ahol évek kellenek az eredményekhez, ha te pár hónap alatt abbahagysz mindent, akkor kb cseszheted..
2015. márc. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Először is: köszönöm a válaszokat.

Másodszor: mindenki félreértett. Az elsődleges célom NEM tömegnövelés. Azt, hogy soha semmi nem változott rajtam, azt csak azért írtam, mert ez a legszembetűnőbb jele, hogy feleslegesen edzek. A valódi célom, hogy erősebb legyek és jelentősen javítsam az állóképességem.

Az étkezésről pedig annyit, hogy ugyanígy étkeztem, mikor a nagy fejlődésem volt 7 éve, és rengeteg embert ismerek, aki nem figyel arra, hogy mit eszik, de mellette edz (olyanokat, mint én), és noha esztétikailag nem néz ki olyan jól, mint én, de sokkal erősebb nálam.

A külsőm tehát rendben van, most teljesítményt akarok én is!

2015. márc. 14. 09:32
 8/13 Szintiszoli123 ***** válasza:

"A valódi célom, hogy erősebb legyek és jelentősen javítsam az állóképességem. " - adott izomzattal egy ideig erősödik az ember, aztán már nem. Tehát a tovább erősödéshez növelni kell az izomzatot. Vagyis izomtömeg növelés, tehát tömegnövelés, amihez több kaja kell.

Az állóképesség pedig kardió, crossfit, HIIT. Ha itt két évig fejlődtél, de az elmúlt 7 évben nem, annak is lehet valamennyi köze az izomzathoz. Érdekelne, hogy itt milyen eredmény az, amivel elégedetlen vagy. Pl. 16 évesen 1 percig bírtál sprintelni, 18 évesen már 3 percig. Azt gondolom Te sem várod magadtól, hogy ez a tendencia lineárisan fennmaradhat. Ha most, 25 évesen még mindig 3 percig bírsz sprintelni, és ugyanolyan gyorsan, akkor ennyi van a csőben. Nem kell ebben feltétlenül a 22 csapdáját keresni. Mihez/kihez mérten vagy elégedetlen az állóképességeddel?

2015. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egészen konkrétan az a bajom, hogy az edzőtársaim kisebb testtömeggel - és izomtömeggel - nagyobb súlyokat mozgatnak. De jelentősen ám: nálam 5 centivel alacsonyabb, de kb 10 kilóval könnyebb srácnak 20 kilóval nagyobb a maximuma guggolásban! És nem tudok egy gyakorlatot sem, ahol legalább az én szintemet ne hozná. Akik pedig hasonló alkatúak, mint én, még nagyobb előnnyel vernek.

Az állóképességet főként egy sorozatban lenyomott fekvőtámaszok vagy húzódzkodások darabszámára értettem, amiben 16 és 18 éves korom között sokat fejlődtem, utána pedig kis hullámzással tartottam a teljesítményem.

Mostanság, hogy több hónapja crossfitezek, mindkettő csökkent egy kicsit, 18 éves korom óta nem tudtam ilyen keveset megcsinálni egyszerre.

Ami a futást illeti, Cooper tesztem sem volt még soha ilyen rossz.

Ha a sprintet tekintjük, az nagyjából változatlan, bár csak az interval edzésről tudok tapasztalatot mondani: a 30 mp sprint - 1 perc pihenő kombóban kb 7 éve ugyanannyi kört tudok teljesíteni. Sebességemet nem tudom.

2015. márc. 15. 22:19
 10/13 Szintiszoli123 ***** válasza:

Pár dolog, ami valszeg neked is eszedbe jutott már, de hátha:


1. Kaja. Számolni kell a makrókat, hogy tudj viuszonytani.

2. 3-4 havonta 1 hét pihenő, vagy ún. deload hét.

3. győzd le a motiválatlanságod

4. élvezd az edzést

5. maradj a súlyzós edzésnél, de próbálj több féle programot. Egy-egy program menjen 3 hónapig. Ha nincs eredmény, válts.

2015. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!