Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg káros a fehérje és...

Tényleg káros a fehérje és öli a hímivarsejteket?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek mondta egy haverja, hogy ne szedjek semmit, fehérjét se, mert öli a hímivarsejteket, meg méreg.Most megy versenyre úgy, hogy SEMMIT nem szed. Én 4,5 éve foglalkozom a testépítéssel, és 3 éve szedem rendszeresen fehérjét. Ezt a fajtát(Nutrend) fél éve szedem. A pasas úgy szerezte nekem meg sok kondisnak jelentősen olcsóbban. Amióta anno elkezdtem fehérjét szedni, jelentôsen felgyorsult a fejlődésem. Az étrendre is úgy ahogy odafigyelek.

2015. febr. 10. 08:28
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem én lettem megszólítva, de a válaszolónak igaza van, kisdongo. Attól még hogy orvos állít ilyet, ugyanúgy nettó baromság.

A kazein nem más, mint a tejfehérje. Semmilyen káros hatása nincsen. Sokan állítják az ellenkezőjét, de ők a tejsavot is üldözik, meg mindent ami tejből van. Én párszor betoltam 8 liter tejet/nap. Ezáltal bevittem kb 180 g kazeint a szervezetembe. Semmilyen tünet nem jelentkezett.

Aki allergiás a tej valamely összetevőjére, az ne fogyasszon olyan terméket. De ettől nem lesz a tej önmagában rossz, sem a kazein.


A 30g-os határ sem egy kőbe vésett dolog.

2015. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:

Kedves Gömb !!!

Nem tudom, hogy rosszul fogalmaztam-e vagy te nem értetted jól amit írta. Megpróbálom mégegyszer :)


"Én párszor betoltam 8 liter tejet/nap. Ezáltal bevittem kb 180 g kazeint a szervezetembe. Semmilyen tünet nem jelentkezett."


Szerintem ez elég hülye húzás volt de nem ezen van a hangsúly most. Azt írtad "párszor", tehát nem éveken / évtizedeken át. Akkor még ne is csodálkozz, hogy nem jött elő semmi negatívum. Lehet soha nem is fog, de ez a jövő.

Rágyújtasz vagy elkezdesz erősen alkoholizálni. Pár hónap után mire számíasz, hogy megkapod a tüdő vagy májrákot? Ott sem ilyen rövid idő alatt jönnek elő a tünetek. Ahogy ennél sem.


"Aki allergiás a tej valamely összetevőjére, az ne fogyasszon olyan terméket. De ettől nem lesz a tej önmagában rossz, sem a kazein."


Nem hallottad még azt az eléggé elhíresült mondást, hogy "az állatok is csak kis korukban isznak tejet és miután megtanulnak enni abbahagyják." ??? Egy angol kutató mondta. És most nem a tejre allergiásokról van szó. Különben pedig csak a neten sok száz olyan cikket olvashatsz amik nagyon ellentmondanak neked.


"A 30g-os határ sem egy kőbe vésett dolog."


Akkor az a sok doki meg kutató akik ezt állítják, biztos egy túl hosszúra és jóra sikeredett buli után mondták ezt és írták könyveiket :)


Azt mondom, mindenki tegyen úgy ahogy akar és higgyen abban amiben akar.

2015. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Akkor az a sok doki meg kutató akik ezt állítják, biztos egy túl hosszúra és jóra sikeredett buli után mondták ezt és írták könyveiket :)

"

Úgy látom nem sikerült megnézni a videót amit linkeltem... Pontosan elmagyarázza, hogy miért hülyeség, és mit rontottak el a kutatók.

2015. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

--gömb--


Kisdongo!


Az általad hivatkozott kutatók, és a te álláspontod is csak egy álláspont. Nem jelenthető ki tényként.


Amit írtam, csak egy példa. De vannak emberek, akik rendszeresen fogyasztanak napi 1-3 liter tejet, jórészt minden nap, évtizedek óta.

Ne keverjük tehát össze a tejet a dohánnyal meg az alkohollal, mert ez erős csúsztatás.


Nekem például minden bajom van a lencsétől, meg a zabtól is. Gyakorlatilag teljesen taccsra tudnak tenni már néhány nap után, ha jelentősebb mennyiségben fogyasztom őket. Avagy kezdjem-é el terjeszteni, hogy nevezett élelmiszerek egészségtelenek, és nem javasolt őket fogyasztani?

Sőt, a sokak által magasztalt tojás sem igazán jó választás számomra.

Körülbelül ennyi alapja van a tejfóbiának is. Ezért írtam, hogy mindenkinek a maga számára kell belátni, hogy jó-e az adott élelmiszer a számára. Nekem tehát nincs okom a tejet tiltólistára tenni.

Aki laktózérzékeny, allergiás valamely összetevőre, pattanásosodik tőle vagy nő egy második feje a háta közepén, az ne fogyasszon tejterméket, értelemszerűen. De én se kezdem el magyarázni Bud Spencernek, hogy a hüvelyesekben levő szaponinok hemolizálnak, ezért ne egyen babot.


Nyilván bele lehet kötni a tejzsírba meg a laktózba, mint könnyen zsírosító tápanyagba, de ezeket is el tudja égetni a szervezet, feltételezve a laktáz meglétét.


"Az állatok is..."

Ez egy gyakran hangoztatott érv, csak éppen teljesen irreleváns. Kit érdekel, mit csinálnak az állatok? Ők hőkezelni sem tudnak, akkor edd Te is nyersen a húst. Meg ne a kádban fürödjél, hanem tisztálkodj a nyelveddel. Mellesleg a macskák simán behabzsolják a tejet, ha módjuk van rá. Sőt egyszer főtt szójababot öntöttem a táljukba, azt is befalták. Az étolajat is megisszák, utána meg fosnak mintha kötelező lenne. Jó hogy a motorolajat nem kell eldugni előlük.


Te szintén olvashatsz rengeteg olyan cikket, ami pedig neked mond ellent.


Lehet hogy buli volt, mert hogy hülyeséget mondtak az hótziher. Már csak a saját tapasztalataimból kiindulva is.


"Azt mondom, mindenki tegyen úgy ahogy akar és higgyen abban amiben akar."

Egyértelmű.

2015. febr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!