Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 éves vagyok,181cm,55kg,5...

16 éves vagyok,181cm,55kg,5 hónapja kondizom és arra gondoltam hogy belekezdek egy kreatin kúrába. Lesz káros hatása ha ilyen korán kezdem el?

Figyelt kérdés
4 hónapja figyelek az étrendemre oda és kondizok komolyabban, megvolt a napi 350g ch és 120g fehérje is. De mivel ektomorf vagyok és extrém nehezen fejlődök úgy gondoltam hogy megtámogatnám magam egy kis extrával, persze sok vízzel és ugyanúgy fehérjedús kajákkal. Eddig összesen 2kg jött fel a 4 hónap alatt. Eddig mindenki aztmondta hogy nem ajánlják ilyen fiatalon és 5 hónapos edzésmúltal, de én meg azért fejlődni is szeretnék ha már szinte minden pénzem a csirkére meg pulykára költöttem.

2014. dec. 17. 17:40
 1/4 anonim válasza:

nem lesz tőle bajod.


viszont a 350 gramm ch szerintem kevés

2014. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Káros hatása nem lesz, de ennyi edzésmúlttal a hátad mögött még nincs értelme kreatint szedni.

Még jó pár hónapig relatíve gyors lesz a fejlődésed, pont olyan gyors kreatin nélkül mint kreatinnal.

Majd félév múlva!

2014. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Én nem osztom az előttem szólókat. Ha tényleg rendben van a kaja, van vitamin, fehérje, minden, jó márkából persze, akkor lehet kreatinozni, de nem most. Ha most akarsz feltétlen, nem bírsz várni, nyugodtan, de akkor csináld inkább, ha már megrekedsz, mert tud adni egy lökést.


-LP

2014. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keveset eszel, ennél mehet több nyugodtan. A fehérjét emeld 150ig, a ch-t 450ig, és telítetlen zsírból is vigyél be kicsit többet (tudatosan). (én 150-160 feh. 5-600 ch. 90-100g zsírt toltam 60 kiló körül és 1-2 kilók jöttek is fel havonta kb)

Én is ekto vagyok, tudom milyen nehéz, és gyors eredményt akarsz, de a kreatint nem ajánlom. Károsnak nem káros, de van hátulütője. Ezt másik kérdés alól linkelem be, szintén kreatinos kérdéstől (szóval ne lepődjön meg senki ha furcsa a szöveg). Szóval ez a véleményem, tapasztalatom a kreatinról:


"Nem akartam, mert jön a hadsereg, és megköveznek érte, de legyen:


Kreatinnal az a gond, hogy addig jó, amíg szeded. Utána viszont nagyon erősen visszaesel.

Annyi a működése, hogy vizet vonz az izomba, így megnöveli a térfogatát (ezért is van hogy aki túl sokat szed, "vizesedik", a bőre alatt is víz lesz), így nagyobbnak tűnik, "szép izmos leszel".

Elviekben ez azért van, hogy az anabolikus vagy tökömtudja milyen folyamatokat serkentsen (lényeg, hogy jobban fog tőle nőni az izom). Mert hogy megnő az izom térfogata, és nagyobb felületen vehet fel táplálékot, és ettől gyorsabban fejlődik. Ezt én nem is kétlem, hogy így van (valami hasonló reklámdumát te is hallhattál már biztos), viszont megkérdőjelezem azt, hogy mekkora mértékben dobja meg az izom építését. Véleményem, és tapasztalatom szerint kis mértékben (igaz én erős ecto vagyok). Szóval lényeg a lényeg hogy boostot ad elvben a izomnövekedésnek.


Ez mind szép és jó, de még nem írtam le ez miért nem jó. Na szóval:

Egyrészt kicsit vacakol a vízháztartásoddal, ez hogy mennyire jó, én nem tudom, nekem nem jött be. Ami viszont a tényleges probléma, hogy miután abbahagyod a szedését, mindaz a víz, ami eddig az izomban volt, szépen kiürül. És ekkor jön el az, hogy "összeesel". DURVÁN. Úgy értem, hogy amíg szeded, van egy szép fizikumod, tényleg látható a különbség. Utána ez eltűnik, és csókolom. És kívülről annyi látszik, hogy nemhogy izmosodtál volna, hanem még összementél, és még a kreatin kúra alatt felszedett + izom SE fog látszódni (se az amennyit anélkül nőttél volna, se az, amit a kreatin boostja ad). Ezt látja majd egy külső szemlélő, és ami fontosabb: te is. Csalódás lesz, hogy miért mész össze (kivéve ha tudod hogy ez a hatása, bár ekkor se feltétlen jó látni hogy összeesel).


Szóval felteszem a kérdést: megéri ez az élmény azt a 3-6e huf? Én nem hiszem. Annak lehet van értelme, akinek ez az élete, meg verseny meg minden, és kell az a + növekedés. Viszont a legtöbb hobbista (csak feltételezem hogy te is az vagy), aki a csajoknak akar tetszeni (nem sértésből, ki nem azért csinálja? ), azért szedi, mert felpumpálja, és izmosabbnak néz ki tőle. Ami valójában nem igaz, és pár hónap múlva összeesik.


Ez a hivatalos álláspontom. Ha esetleg versenyző vagy, vagy komoly céljaid vannak a súlyokkal, akkor vedd úgy hogy ezt le se írtam. Ha nem, akkor meg ne feküdj kötélnek a marketing baromságoktól, a nagyon is a doppingtól nőnek, nem a hiperszuper fehérjétől, meg a glutamintól, meg a kreatintól. Hobbi szinten elég a vitamin, normális kaja + esetleg egy kis tömegnövelő / fehérje.


Peace"

2014. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!