Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg káros a fehérje és...

Tényleg káros a fehérje és öli a hímivarsejteket?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek mondta egy haverja, hogy ne szedjek semmit, fehérjét se, mert öli a hímivarsejteket, meg méreg.Most megy versenyre úgy, hogy SEMMIT nem szed. Én 4,5 éve foglalkozom a testépítéssel, és 3 éve szedem rendszeresen fehérjét. Ezt a fajtát(Nutrend) fél éve szedem. A pasas úgy szerezte nekem meg sok kondisnak jelentősen olcsóbban. Amióta anno elkezdtem fehérjét szedni, jelentôsen felgyorsult a fejlődésem. Az étrendre is úgy ahogy odafigyelek.

2015. febr. 10. 08:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

--gömb--


12-es, ha igaz a történet akkor az illető dilettáns, és te sem teszel bizonyságot túl sok hozzáértésről.

17-es, te meg aztán főleg.

2015. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
63%
TyHo az iróniadetektorát hagyta el:(
2015. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

--gömb--


Mea Culpa, kedves 17-es. Én is elhagytam.

2015. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:

Az első.

A fehérje benne születésétől kezdve az ember szervezetében. Tehát ha nem valami összekutyult port fogyasztasz "fehérje" néven akkor nem kell aggódni. Csak arra figyelj, hogy mértékkel fogyaszd. Úgy értem egyszerre 30-32 gramnál többet ne mert ennyit képes egyszerre feldolgozni a szervezet. Amit nem dolgoz fel, azt kiadod magadból a WC-ben és kárba vész. Szóval a fehérjepor magában nem veszélyes.

Vigyázz viszont azokkal amikben KAZEIN is van. Ugyebár az általában a lassúfelszívódásuakban van. Az viszont túlzott fogyasztás (nem napi 1 adagra gondolok) esetében veszélyes a vesékre.


De ha jobban meg akarsz nyugodni, akkor nézz utána valami orvosi könyvben / netes cikkben, stb.

2015. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Kisdongo tényleg ne vedd bántásnak, vagy ilyesmi, de "megérkeztél", és ontod magadból a klisés tévhiteket:( .


"Úgy értem egyszerre 30-32 gramnál többet ne mert ennyit képes egyszerre feldolgozni a szervezet. "

Hülyeség, bro science.


A vesés dolog szintén nem igaz, mint tudjuk a magas fehérjefogyasztástól semmi baja nem lesz a vesédnek. Még ha "lassú felszívódású" kazein akkor sem.

2015. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Birom az ilyen kérdéseket, mikor már a kérdező szerintem nem is foglalkozik a kérdéssel, mi meg "öljük egymást".


Ha valaki fél a fehérjétől, akkor ne egyen. De se húst, se tojást, se tejterméket. Se kenyeret, se egyéb gabonaféléket.


Ha valakinek csak a mennyiséggel van a problémája, akkor fogasszon annyit, amenyit az orvosok ajánlanak. 0,8g-ot testsúlykilogrammonként.


Aki kizárólag a kiegészítöktől fél, mert az amúgyse olcsó előállítású fehérjékbe még plusszba anabolikus szteroidokat csempésznek, mint dealerek ginát a discoban a csajoknak, az egyen kaját. Végülis mindegy.


Aki meg izmosodni is szeretne, az meg úgyis beviszi a megfelelő mennyiséget így vagy úgy.

2015. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
A szénhidrát potenciát okoz.
2015. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:

Szervusz XY személy!

Bocs a megnevezésért de nincs kiírva a felhasználói neved.


Szóval szerinted hülyeség, hogy 30-32 gramnál többet egyszerre ne vegyünk be? Ha te így gondolod akkor legyen így. Csak azt javaslom, hogy nézz ennek utána mert nagyon sok helyen (net, könyv,...) ezt az adatot találod meg. Plusz még egy logikus dolog ami ezt támasztja alá. Találtál már olyan fehérje port ami egy adagban jóval több mint 23-25 gram fehérjét tartalmaz? Én már sokkal találkoztam de még egyiknél sem volt több. Ehhez hozzámegy a 3dcl tej (9 gr fehérje) és így kijön egy adagra a 30-33 gram fehérje. Szerinted ezek miért vannak készítve?


"A vesés dolog szintén nem igaz, mint tudjuk a magas fehérjefogyasztástól semmi baja nem lesz a vesédnek. Még ha "lassú felszívódású" kazein akkor sem."


Nem is azt írtam, hogy a fehérjétől lesz baja a vesének. Hanem azt, hogy a KAZEIN-től ami sok fehérjepor is tartalmaz. Ez is sok fogyasztás után okozhat gondot (nem kell azonnal vesekivételre gondolni).

Amúgy ha gondolod megadom azon orvos nevét-címét akitől ezt hallottam és mehet a per :)

2015. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:

"Hanem azt, hogy a KAZEIN-től ami sok fehérjepor is tartalmaz..."


JAVÍTOK: Hanem azt, hogy a KAZEIN-től amit sok fehérjepor is tartalmaz.

2015. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Remélem tudsz angolul : https://www.youtube.com/watch?v=4JE-wdA3PHw


Orvosokkal meg aztán beszélhetsz tápkálékkiegészítőkről, elég sokuk sík hülye hozzá.

2015. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!