Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futás esetében mitől függ,...

A futás esetében mitől függ, hogy aerob vagy kardió?

Figyelt kérdés

Olvastam a Sárga kapszulában , hogy az aerob zsírt éget , a kardió állóképességet növel. Szeretnék futni a súlyzós edzések mellett , de csak állóképesség növelése érdekében , nem szeretnék zsírt égetni .

Azt is olvastam , hogy a kardiónál magasabb a pulzusszám. Tehát ha gyorsan futok akkor azzal nem égetek zsírt csak állóképességet növelek? Az állóképesség növelésével jobban bírom majd a súlyzós edzéseket? Előtte / utána érdemes enni? Hozzájárulhat az izmok építéséhez (ezt úgy értem , hogy mivel nagy az izommunka és tömegnövelő étrendem van)?

kb.15 perc nagyon gyors futásra gondoltam


2015. jan. 19. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A pulzusszámtól. Ne nagyon menjen 140 fölé: zsírégető tartomány. Viszont ilyen 60%os intenzitású futást vagy 35 percig nem árt művelni, hogy komolyabban beinduljon a dolog, tehát kinyíljanak azok a "kapuk" :) A zsírbontás az edzés után is kitart ha megfelelő ideig végezted a tevékenységet.

A kardió vagy anaerob: Mikor kb zihálsz. 140 pulzus+ természetesen huzamosabb ideig, bár ezt nem is lehet oly sokáig fenntartani. És igen ez állóképességre megy rá.

Miért?: Mert az izmot könnyebb lebontani, mint a zsírt, így ha túlságosan megerőltető a sportolás akkor a szervezetednek nincs ideje a zsírbontással vergődni, így az izomhoz nyúl, mint kardió alatt. Persze ez nem feltétlen jelenti azt, hogy akkor izmot fogsz veszíteni a kardiózás alatt, mert a regeneráló időszakban kb visszadolgozza az elégetett izmot a szervezet.

2015. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem éget izmot egyik kardio sem ez baromsag.

Csupan mivel már amugy is edzel ezért ha aerobnál intenzívebb kardiót csinálsz az beleszólhat a regenerációdba. Mondjuk aki heti 1x edz labat annak még jót is tesz egy kis intenzivebb kardio

2015. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anaerob tartományban glikogént használsz. Ezzel sincs gond, csak ez így nem jó zsírégetésnek, valamint érdemes utána visszatölteni egy kevés dextrózzal, és egy adag fehérjével.
2015. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem fuss lassabban, kardiónak az is jó lesz. A lényeg, hogy jó legyen az állóképesség, sok oxigént tudjon szállítani a szervezeted.


15 perc gyors futás helyett 15 perc inkább intervallum edzés jobb lehet.


Én szoktam súlyzózni is és futni is, a futónapon lefutok közepes tempóban 5 km-t és kész. Túlsúlyom nincsen, testépítő sem vagyok, pusztán az egészségem miatt teszem, no meg azért mert jólesik.

2015. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!