Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén Diéta! Segítesz?

Ketogén Diéta! Segítesz?

Figyelt kérdés
Röviden leírnád,hogy hogyan számoljak?

2015. jan. 11. 01:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
5%

Ne ketogénezz.

Csinalj egyszeru kaloriadeficites diétát.

Semmivel se jobb a ketogén csak kevesebb izmot tartasz meg és nehezebb tartani.

2015. jan. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Egyszerűen le van írva a sárga kapszula vége felé. Töltsd le.

( vagy hallgass az előttem íróra )

2015. jan. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kecske!
2015. jan. 11. 02:47
 4/24 anonim ***** válasza:

Keeeecske az ketogénes.


Itt le van írva mikre kellene igazából figyelni, hogy ne okozzon gondot a ketogén. Merthogy bár igen jó étrend (még ha Marcikák meg egyéb laikusok nem is értenek hozzá) tény, hogy rosszul alkalmazva nem jó.


[link]

2015. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Alapvetően téves, dogmatikus a cikk, habár vannak benne részigazságok. Az, hogy az edzéssel csak kitolom a megbetegedések idejét, idióta baromság. Egyáltalán nem igaz, hogy a glükóz hátrányosabb energiaforrás lenne, sőt.

A test egészsége nem azon mulik hogy ketonokat éget a szervezet vagy glukozt, hanem a fizikailag legfontosabb dolog a mikrotapanyagok bevitele. Nem lehet azt mondani, hogy szignifikánsan jobb lenne a ketogen diéta összeségében véve. Lehet hogy valakinek beválik, valakinek meg nem.

2015. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ez nem dogmatikus, hanem újszerű megközelítés.. de amúgy ja.


Nos, egyelőre az emberek sza.rul esznek és leginkább jót tenne nekik a ketogén. Persze valakinek életcélja, hogy megbetegítse magát, finom de ócska kajákat egyen, gyógyszereket szedjen (támogassa a 'rászoruló') gyógyszeripart. Nos, nem ezeknek az embereknek találták ki a ketogén étrendet illetve az egészséges táplálkozást.

2015. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

A test preferált energiaforrása a szénhidrát. Ez mindig is igy volt mindig is igy lesz. Ha a szervezetnek adunk glukozt es zsirt tok mindegy mennyi ideig volt ketogenban a glukozt fogja hasznositani.

A ketogénnek nincs értelme mert nincsen előnye egy azonos fehérjetartalmu étrenddel szemben (ugyanakkora kaloriadeficit ugyanakkora fogyást idéz elő)

De kevesebb szénhidrát egyértelmuen rossz hatással van a teljesítményre ami miatt az izommegtartás is nehezebb. (Mert nem ugy megy hogy ha valaki ketogénbe van akkor a szervezet mindig inkabb zsirt fog égetni izom helyett. Ezt elsosorban az edzes hatarozza meg)

És foloslegesen nehezíti az diétát ezek miatt.

Kaloriapluszban a zsirokból kb 9 kaloriabol 1 az ami beépül glikonbe a többi testzsírként rakározódik.

A tulzott telitettzsir és koleszterinbevitel és a sziv és érrendszeri megbetegedések között egyértelmű kapcsolat van. ez nem mitosz. Rengeteg tanulmány bizonyitja.


Meg azon el kéne gondolkozni hogy egy étrend amiben lehet enni zsirban sült császárhúst de nem lehet enni gyümölcsöt mégis mennyire nevezhető egészségesnek.

2015. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell glükózt adni a szervezetünknek. És akkor nem lesz annyi elhízott és beteg ember, ez is ilyen egyszerű :)


"A ketogénnek nincs értelme mert nincsen előnye egy azonos fehérjetartalmu étrenddel szemben"


Ez tévedés. Egészségesebb metabolizmust tesz lehetővé, illetve kivédi a szénhidrátfogyasztás káros hatásait.


"ugyanakkora kaloriadeficit ugyanakkora fogyást idéz elő"


Ez sem egészen igaz. A szénhidrátevés hormonálisan káros, raktározást idéz elő, ezt is kivédi a ketózis, nem okoz kóros zsírraktározást. Tehát fogyni is jobban lehet vele.


"De kevesebb szénhidrát egyértelmuen rossz hatással van a teljesítményre ami miatt az izommegtartás is nehezebb."


Ezek egyáltalán nem evidenciák. Kevesebb szénhidrát mellett kevesebb inzulin kell és több lesz a glukagon. Ez védi az izomzatot és jobb fizikai teljesítményt tesz lehetővé. Illetve a ketogén is önmagában jobb fizikai teljesítményhez segít.


"Mert nem ugy megy hogy ha valaki ketogénbe van akkor a szervezet mindig inkabb zsirt fog égetni izom helyett. Ezt elsosorban az edzes hatarozza meg"


Ez valami régi primitív elmélet. Ma már ismert, hogy nem az edzésen múlnak ezek a dolgok. Megbocsátható, régen nem tudták ezeket megfelelően vizsgálni..

2015. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"A tulzott telitettzsir és koleszterinbevitel és a sziv és érrendszeri megbetegedések között egyértelmű kapcsolat van. ez nem mitosz. Rengeteg tanulmány bizonyitja."


Sajnos a koleszterin dolog tényleg csak mítosz. És szomorú, hogy még mindig vannak, akik elhiszik pedig elolvashatják a kritikáit.


Vicces, amikor valaki a mai világban a szénhidrátdús étkezés mellett érvel vagy a gyógyszeripar hazugságai mellett foglal állást. Hiszen ennek mi értelme? A gyógyszeripar így is sokat kaszál az amúgy káros koleszterinszint csökkentőkön, az emberek többsége úgyis szénhidrát dúsan táplálkozik, tehát fölösleges ezeket a (szerintem idétlen) dolgokat tovább reklámozni.


Például (férfiaknak írom) nézzünk szét az utcán. Az összes elhízott, inzulinrezisztens nő akit nem dugnál meg, azért néz ki úgy, mert zabálja a szénhidrátokat (meg egyéb ócska kajákat amiktől betegek lesznek, mindegy a mainstream dietetika és orvoslás ezek veszélyeire sem figyelmeztet senkit).


A sült szalonnával pedig semmi probléma nincsen (nem az adalékanyagokkal telenyomott császárszalonnára írom), koleszterint a saját szervezetünk is szintetizál, többet is mint amennyit zsíros ételekkel el tudunk fogyasztani! Persze vannak akik vallásosan hisznek benne, hogy a saját szervezetünk meg akar ölni minket, de a koleszterin ellenes propagandákban nagyon nagy logikai hibák vannak.. és persze áltudományosak.

2015. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Nem kell glükózt adni a szervezetünknek. És akkor nem lesz annyi elhízott és beteg ember, ez is ilyen egyszerű :)"


akkor a sziv és érrendszeri megbetegedések valamint a cukorbetegség miért a nyersvegánok között a legkevésbé elterjedt akik az étrendjük 80%-ában szénhdirátot fogyasztanak?

És a világ legegészégesebb helyein élő embereknek miért fogyasztanak nagy%-ban szénhidrátokat amíg pl az inuitok akikt a tipikus ketogén étrenden vannak a 2. Legrosszabb egészségügyi mutatókkal rendelkeznek az egyesült államok után,


"Ez tévedés. Egészségesebb metabolizmust tesz lehetővé, illetve kivédi a szénhidrátfogyasztás káros hatásait."

A szénhidratfogyasztásnak nincsenek káros hatásai és pontirtam hogy be lett bizonyitva hogy azonos fehérjebevitel mellett nincsen előnye. Ez meg volt vizsgàlva és hamisnak bizonyult. Régen gondolták hogy a ketogén jobb mert alacsony fehérjetartalmu étrendekkel hasonlitottak ossze a ketogént. Ha a fehérjebevitel konstans akkor nem lesz jobb a metabolizmus


"Ez sem egészen igaz. A szénhidrátevés hormonálisan káros, raktározást idéz elő, ezt is kivédi a ketózis, nem okoz kóros zsírraktározást. Tehát fogyni is jobban lehet vele. "

A fogyás hízás kalóriadeficit/plusz függvénye. Ha valaki semmi zsirt nem eszik csak feherjet es szenhidratot akkor topp napos massziv tuleves szukseges ahhoz hogy a szenhidratot zsirban raktarozd mert alapbol testhőként elég amit nem tudsz bépíteni glikogénba.

Ellenben ha magas zsirtartalmu etrenden vagy kaloriapluszban 9 kaloriabol 1-et tudsz elraktarozni glikogenban.

És a szénhidrát akármilyen hormonális választ vált ki a testből nem képes a levegőből zsirt csinalni és kaloriadeficitben lehetetlen hogy zsírt rakjon rád.


"Ezek egyáltalán nem evidenciák. Kevesebb szénhidrát mellett kevesebb inzulin kell és több lesz a glukagon. Ez védi az izomzatot és jobb fizikai teljesítményt tesz lehetővé. Illetve a ketogén is önmagában jobb fizikai teljesítményhez segít."

Akkor miért van az hogy a top sportolók dietetikusai nagyon magas szénhidráttartalmú étrenden tartják az ügyfeleiket. Végül is csak a karrierje múlik a sportolónak és a dietetikusnak is a sportoló teljesítményén.



"Ez valami régi primitív elmélet. Ma már ismert, hogy nem az edzésen múlnak ezek a dolgok. Megbocsátható, régen nem tudták ezeket megfelelően vizsgálni.."


Nem tudom mirol beszélt de abban elég nagy egyetértés van hogy az izom amiatt marad fenn hogy megkapja a kello stimulációt. Azzal jelezzuk a szervezetnek hogy szukseg van rá. 2 ember kozul aki fogy x kg-ot az fog tobb izmot megtartani aki tobb erőt tartott meg. Amellett hogy van természetesen egy 2g/tskg-os feherjebevitel.

2015. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!