Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Noi, sajat testsulyos gyakorla...

Noi, sajat testsulyos gyakorlatokatok nagyon kezdoknek?

Figyelt kérdés
Szoval tomeget szeretnek novelni, mert eleg vekony alaktu vagyok, es ezt sporttal szeretnem elerni, de mivel meg sosem edzettem igazan, szeretnem sajat testsulyos edzessel kezdeni. Heti hany alkalommal es mit vegezzek, hogy eredmenyes legyen?

2014. nov. 25. 13:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkerdezni, hogy milyen etrendet javasoltok? Edzes utan, es csakis ekkor, belefer egy csoki vagy ilyen cukros dolog?
2014. nov. 25. 13:17
 2/15 anonim ***** válasza:

Nincsenek külön női gyakorlatok.


Olvasd el a fegyencedzés c. könyvet, és végezd az ott leírtakat!

A táplálkozáshoz meg olvasd el a sárga kapszula c. könyvet!

Mindkettő fent van a neten.


Egyébként attól, hogy még nem edzettél nem feltétlenül kell saját testsúlyos edzéssel kezdeni, nyugodtan kezdheted súlyzós edzéssel is.

A súlyzós edzésben pont az a jó, hogy változtathatod az ellenállás, a súly nagyságát.

Például ha nem is tudsz egy húzódzkodást sem megcsinálni, helyette végezheted kis súllyal a mellről lehúzást felső csigáról.

Vagy hiába nem megy egy fekvőtámasz sem, kis kézisúlyzókkal tudsz fekvenyomni.

2014. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Nem nő vagyok, de leírom hogyan híztam gyorsan. Tojás, tej, zsír, sajtok, rizs. Ez legyen alapvető. Reggelire rántotta, folyamatosan növelve. 3 tojgliról kezdtem kenyérrel, végleges súlyomra 15 darab volt. Sütéskor tejet bele, a végén pedig rá a sajtot és kenyérrel, 1 pohár tejjel. Ebédre rizseshús, sült hús rizzsel, vagy bármilyen tésztás-húsos étel, 1 pohár tejjel. Vacsora pedig borsófőzelék, 1 pohár tejjel. 1 hétig viszonylag változatlanul ezt ettem, utána jön csak a bonyolítás. Ez eddig nagyjából 2-3 kg+/hét. Mint látható mindenhez tejet. Még a tejhez is tejet kell inni. :)) Napi vízbevitel minimum 2 liter, de ezt meg kell növelned majd 3-ra, ha már tudod, férfiaknál logikusan 4

2. héten már ebéd előtt sütnöm kellett 1-2 virslit ebédek előtt, vacsora előtt pedig fornettiztem, bármilyen péksüti 1-2 darab

Fontos, hogy rizses tésztás ételekhez kicsivel(nem sokkal) több sót kell használni, mert így logikusan többet fogsz tudni inni. Tejből akkor is csak egy pohár, a többi ásványvíz legyen, ne csapvíz. Az ételeket pedig lehet változtatni, csak zsíros és sós legyen. +5/7 kg

3. hét

Itt már iszonyat sokat ettem. Reggelire 8-10 tojásos rántotta, 10 órai 3 sült virsli, ebéd 4-5 normál adag étel (leveseket is kell már csinálni), vacsi előtt 30-40 dkg péksüti, vacsi + utána egy üveg borsófőzelék és persze minden mellé egy pohár tej.

+8/9 kg

Igazából 56.5 kg-ról kezdtem el és a 4. hét végére 80.5 kg lettem, azóta is 81-83 kg körül tartom a súlyom. Kicsit drasztikus volt, de sosem ettem hányásig magam, bár bevallom azért voltak nehéz pillanatok :D

Egy a lényeg, mindenki be tudja állítani magának a végleges súlyt a heti eredményekből kikalkulálva. Mindent fel kell jegyezni és növelgetni a rendszeres (!) mennyiséget. Az is fontos, hogy ezt a súlyt folyamatos edzéssel értem el, tehát kellett hozzá az edzőterem is. otthoni, utcai edzéssel együtt. Semmilyen táplálékkiegészítőt nem használtam. Egyedül béres cseppeztem. (kávéskanálnyi reggelente és kellett hozzá c- vitamin is bevételkor) Szóval az étellel csak óvatosan, mert minél többet mozogsz, annál jobban megnöveled az energiaigényeidet.

otthoni edzések, amit csinálhatsz:

Felülések, fekvőtámaszok, húzódszkodások (ajtón..) gugolás

A youtube-on van elvileg egy videó, bár már nem emlékszem, hogy saját testsúllyal hogy kell nekiállni és be is mutatja az összes lépést, Leírni kicsit macerás lenne. "workout" videókat keress "at home" or "skinny" jelzőkkel, segíteni fog. :) Egy valamit még a végére, súlyzót sose fogj a kezedbe, hidd el túl sok nőt láttam már "eres" alkarokkal és baromi ronda tud lenni :/ Sok sikert.:)

2014. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
mondjuk ez igy igaz, nem tudok sem huzodzkodni, sem fekvotamaszt sem, sot meg a guggolas sem megy, ezert gondoltam, hogy eloszor ezeket tanulnam meg
2014. nov. 25. 14:45
 5/15 A kérdező kommentje:
utolso hozzaszolo, ahogy leirtad, szerintem nem ez a leg egeszsegesebb etrend, de alapotletnek nem rossz...en nem zsirosodni akarok, hogy 4 het alatt meghizzak, hanem szepen formas
2014. nov. 25. 14:48
 6/15 anonim ***** válasza:

A fegyencedzés könyv pont erről szól!

Töltsd le! Olvasd el!


A hármasra ne hallgass, mert egy idióta! Gondolom, hogy izomtömeget akarsz növelni, nem egy elhízni!

2014. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pörölyfej Béla ***** válasza:

Google: alapismeretek, Sárga kapszula, Fegyencedzés


Nem elhízni kell, hanem izomtömeget növelni. Nem ugyanaz.

2014. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Súlyzó megfogása -> ronda eres alkar.

Zseniális logikai levezetés.

2014. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a 3-asra mert egy troll. Ennyi hülyeseget indirekt lehrtetlen osszeirni.
2014. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
izomtomeget szeretnek novelni, igen :)
2014. nov. 25. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!