Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzés lemaradt vádlival...

Flevi kérdése:

Lábedzés lemaradt vádlival így jó lesz?

Figyelt kérdés
Edzés elején kéne edzeni gondolom a lemaradt izomcsoportot (nálam vádli, de a genetikám se a legjobb hozzá enyhén szólva). Szóval nem lenne baj, ha edzés elején lenne vádli, és utána comb?

2014. nov. 15. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

De miért kéne a combedzésen edzened?


Hétfő: Vádli, has, hát, váll

Szerda: Comb

Péntek: Vádli, has, mell, kar


Nem fontos a vádlival a kezdeni, alkalmazd a szétszórt sorozatok elvét, vagyis a gyakorlatok közötti pihenőidőben vádlizzál.


Egyébként ha nagyon lemaradt, akkor még szerdán is mehet, akkor meg értelemszerűen az edzés végén, mert combedzés előtt nem a legjobb.

2014. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszi, ilyen edzesfelosztasra nem is gondoltam még!

Akkor így lesz:

Kedd: vádli hát csuklyás vall

Csütörtök: Comb Has

Szombat: vádli mell kar

2014. nov. 15. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja ez így jó lesz, de sokféleképpen lehet csinálni;


H: Hát, mell

Sz: Láb

P: Váll, kar


H: Hát, bicepsz, alkar

Sz: Láb

P: Mell, váll, tricepsz


H: Hát, kar

Sz: Láb

P: Mell, váll


Akinek erősebb a lába, az oda is betehet valamit... stb..


Vádlihoz visszatérve én azért szoktam a sorozatok közötti pihenőidőben végezni, mert így nem olyan unalmas, és egy csomó sorozatot megcsinálok edzés végére. Fekvenyomok és közben nem pihenek hanem nyomatom a vádlit, majd tárogatok és akkor is minden sorozat között vádlizok. Az edzés végére szinte észrevétlenül szétedzem a vádlim.


Ja és ne csak állóvádli legyen, hanem ülővádli is, a lábfejek tartását pedig mindig variáld; ha párhuzamosak akkor az egész vádlid terhelődik, ha a sarkaid befelé fordítod (és a lábujjaid egymástól szét), akkor jobban terheled a vádli belső részét, ha fordítva; a sarkaid állnak szét és a nagylábujjaid összeérnek, akkor meg a külső részét.

2014. nov. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Nézz utána Ben Pakulski MI40 programjának. Ha nem is követed az edzésprogramot akkor is csomó jó (és kissé furcsa) dolgot lehet belőle tanulni meg ellesni. Nekem is makacs a vádlim, de nekem bevált a rendszere amikor csináltam. A vádlit amúgy mindig dropsetben edzettem, hetente többször.
2014. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó írtam neked privátot! :)
2014. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!