Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek hány szabályos,...

Veszett Farkas kérdése:

Szerintetek hány szabályos, bedőlés nélküli egykezes fekvőtámasz számít "nagyon jónak? " Esetleg tudja vki, hogy a legjobbak mennyit tudnak?

Figyelt kérdés
Most, ha minden erőmet összeszedem, akkor 3 db megy ki, de ezt nagyon keveslem. Érdekelne, meddig kéne elmennem.

2014. okt. 29. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szubjektív, hogy mennyi számít jónak.

Ráadásul egy testépítőn hatalmas izomtömeg van, ezért nekik annyi súllyal nehezebb is.

2014. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

76 kg vagyok,és 180 magas. Megmértem mérleggel hogy 48.5 kg nehezedik egy kezemre.

Ami meg a szubjektivitást illeti, nos ez csak bizonyos keretek között lehet igaz. Mert mondjuk 50 db már mindenkitől csúcsteljesítmény, de ha valaki 150 kg, attól már 1-2 darab is jó.

2014. nov. 1. 15:41
 3/11 anonim válasza:
A fegyencedzsés c. könyvben leirják. Úgy emlékszem a rekord 1342 . Ha nem hiszed nézd meg!
2014. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Jaja és megállás nélkül fél órán át csinálta
2014. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Atomdurva!

Viszont a kérdés sajnos már nem aktuális, nem fogok több egykezest nyomni. 1 hónap alatt tökéletesen szetcseszte a keringésemet ez a gyakorlat. Iszonyúan elszorítja a vérkeringést, pláne a bal karnál. A negyedik héten már minden reggel arra ébredtem, hogy a bal karom teljesen érzéketlenre zsibbadt. 6 napja hagytam abba, most már javulgat. Hát igen, nem vicc a sportolás előtti orvosi ellenőrzés.

2014. nov. 21. 03:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyit az áldott, szent fegyvencedzésről :)
2014. nov. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nálam olyan nincs, hogy szorítaná el? Én tavasszal úgy csináltam màr hogy felváltva és elég gyorsan és 20-24 le is nyomtam egy sorozatban, velem mégse történt meg.
2014. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez egyénfüggö. De gondolj bele, a hasfal teljes erőből feszül, így dől az összes vér a felsőtestbe. Pláne még a bal karomat külön full erőből feszítettem, így még több vér szorult bele.

Igaz, nekem nagyon magas a vérnyomásom, meg a fejem is sokat fáj. Nekem akarom amúgy leszólni a Meztelen harcost, d sajna nem való mindenkinek.

2014. nov. 23. 21:45
 9/11 anonim válasza:
Nem az edzés fajtaval van gond, szerintem sokkal inkanb a kivitelezéssel, volt pàr baromság amit megcsinàltál nem? Amúgy honnan az elmélet? Nem feszül az egész hasfal csak az adott oldalhas, ennyi erővel sima fekvőre is mondhatnánk hogy ''szar'' akkor milyen a fekvenyomas b@sszame9? Nem szidom a súlyzózást csak kicsit gondoljunk màr ebbe bele
2014. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, gondoljunk bele. A hasizom jócskán különbözik a többi izomtól, mivel kontraproduktív munkát is végez. Egykezes fekvőnél az egyik oldalsó hasfal megakadályozza, hogy a törzs elfordujlon. Ha az ellentétes oldal is megfeszül, azzal akadályozza a másik oldal munkáját. De mégis megfeszül, különben nem tudná stabilizálnia felsőtestet.

Próbáld ki: tartsd meg magad egy kézzel, aztán ebben a helyzetben tapogasd meg a hasfaladat. Kőkeményen feszülni fog mindenhol, kétoldalt, és alul-felül is.

2015. máj. 6. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!