Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » El szeretnék kezdeni itthon...

El szeretnék kezdeni itthon Kettlebell-es edzéseket. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Az érdekelne elsősorban, hogy a témával kapcsolatban milyen könyveket érdemes átlapozni (gondolom Pavel könyveit mindenféleképpen) Továbbá, hogyha veszek golyót akkor egy adott súlytartományból kettőt vegyek (mindkét kézre) vagy kezdőként elég csak egy golyó?


Továbbá kíváncsiságból kérdem, hogy hány kg-ig vannak golyók? Eddig a legnehezebb, amit láttam 40 kg-os volt. Van ettől nehezebb is? (Mondjuk nem hinném, de azért érdekel...)


2014. szept. 27. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Van nehezebb:

[link]


[link]

2014. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huhh... ezekhez már igen kemény legények kellenek :D
2014. szept. 27. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem pár alkalommal fizess be valahova, hogy megtanulj alapokat. Jó persze lehet könyvből is, de randa sérülést tudsz okozni magadnak, hanem jól csinálod. Volt olyan, amiről én meg voltam győződve, hogy jól csinálom, aztán kiderült, hogy nem is. Még jó, hogy nem kezdtem nagyobb súlyba mielőtt felhomályosított volna egy instruktor, hogy mi nem jó. Pedig néztem a videókat is, meg a könyvek is megvannak, de azért nem olyan az, mint mikor valaki folyton látja kívülről, hogy mit művelsz. Vagy ha van tapasztalt ismerősöd az is jó.


Szerintem elsőre vegyél egyet, lehet nem is fog tetszeni a dolog, aztán dupla akkora pénzkidobás akkor. :) Bár, ha elmégy valahova, akkor először nem is kell a golyót megvenni. Amúgy nem biztos, hogy akkorával érdemes kezdeni, amit elképzelsz, pl. ha úgy gondolod, hogy te 24 kilósakkal akarsz gyakorolni, mert meg kell erősödni hozzá, nem úgy megy, hogy felkapod a 24-eseket és azzal kezdesz. Vagy legalábbis nem biztos, hogy az a legjobb ötlet. Később legfeljebb eladod, ha nagyobbra váltasz, bár sose lehet tudni. Nálunk is volt értelme megtartani a kisebbeket, más sérülés és amiatt hosszú kihagyás után hiába voltak előtte a 36-osak használatban, muszáj volt a kisebbeket elővenni.

2014. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszodat! :)
2014. nov. 4. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!