Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fizikai munka, miért nem...

A fizikai munka, miért nem felel meg egy edzésnek?

Figyelt kérdés

Aki fizikai munkát végez nap mint nap az miért nem kompenzál egy súlyzós edzést?

Tudtommal a munka, az nem edzés és ez szerintem is így van, de pontosan miért?



2014. szept. 17. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Erdészkém, de jó neked, hogy cipelheted egész nap a sárban a fatörzseket. Csak azt nem tudom, hogy mit keresel akkor itt a testépítés kategóriában.:) Egyébként meg amit végzel ahhoz fogsz alkalmazkodni, a testépítő haverjaid is bírnák pár hét után a terhelést, mert ahhoz szoknának utána hozzá. Ennyi. Nem vagy te csodabogár. De azért megnézném azt a fizikumot, hogy mennyire is lettél izmos. Biztos indulhatnál versenyen is ugye?
2014. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Elösször a kérdésre. Mi kell az izomnövekedéshez? Intenzív edzés (ahol a súlyok és terhelés egyre nagyobb) - pihenés - táplálkozás.


Nah most egy fizikai munkás, ahogy fent említették, többnyire ugyanazokkal a súlyokkal dolgozik mindig. A pihenés szinte szóba se jön, mivel heti 5+ napot dolgoznak, a táplálkozás bár többnyire hús alapú szokott lenni, mégse a testépítéshez megfelelő. Tehát ez háromból nulla. Nah jó, legyen egy fél, mert azért van némi izommunka, de


(és innen a fizikai munkásoknak) a fizikai munkával is van némi izomnövekedés, főleg az elején, mikor még "újfajta" a terhelés. De aztán ez gyorsan megáll, az ember hozzászokik, és onnantól már csak az állóképesség edződik. Vagyis tovább bírja az ember. De kis tinikoromban én is voltam kőműves segéd, ahol a kutyát nem érdekelte, bírom-e, 2-3 hét után meg teljesen hozzászoktam. Izmosodtam is, de az teljesen más mértékű, mint most a súlyzós edzéssel.

2014. szept. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
# 10: azért vagyok hogy az "okosoktól" tanuljak! Más a szakterületem!
2014. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"a testépítés célja nem az állóképesség."


Ideális esetben egy testépítő nem hanyagolja el az állóképességi edzést sem.Akikről az Erdész Úr beszél,nagy valószínűséggel nem végeznek rendesen állóképességi edzést,azért fulladnak ki hamar.Mondjuk abban is van valami amit Sándor ír,hogy alkalmazkodni kell a másfajta mozgásformához."testhez idomuló" súlyokat azért könnyebb mozgatni a teremben,mint rossz fogású tárgyakat,ehhez is kell egyfajta technika,hozzászokás.

2014. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha te holnaptól fát vágsz, cipelsz, akkor ahhoz fogsz elég hamar hozzászokni. De érdekes, hogy egy focistát, sportlövőt, stb más sportolót sosem cseszegetnek a nagy élmunkások. Pedig nekik is alkalmazkodni kellene minden más fizikai melóhoz.
2014. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi érdekes,tudhatnád,hogy aki kondizik,az csak látszatra lehet erős,és törvényszerű,hogy nem bírja a nehéz fizikai munkát:-)
2014. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!