Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fizikai munka, miért nem...

A fizikai munka, miért nem felel meg egy edzésnek?

Figyelt kérdés

Aki fizikai munkát végez nap mint nap az miért nem kompenzál egy súlyzós edzést?

Tudtommal a munka, az nem edzés és ez szerintem is így van, de pontosan miért?



2014. szept. 17. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Pontos választ nem tudok, de a látványos izomzattal sokkal erősebb az az ember aki kemény fizikai munkát végez! (pl: fegyencedzésben semmi koksz, semmi 6* kaja... Olvasd el, talán meggyőz!
2014. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs akkora súly és terhelés. Az izmokat nagy súllyal kell terhelni hogy nagyobb és erősebb legyen. Meg persze kaja és pihenés.

Ha ugyanakkora súlyt emelsz mindig az izom is ugyanakkora marad nincs. Nem ingerli semmi az izmot hogy növekedést váltson ki benne.

2014. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az edzés akkor hatásos, ha minél jobban kimozdít az ún. komfort zónából, ugyanis akkor van fejlődés.

Ha valaki fizikai munkát végez, akkor előbb-utóbb hozzászokik ahhoz és akkor az a munka már a komfort zónáján belül van, tehát nem mozdul ki belőle.

2014. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha növeled a munkával a súlyokat akkor kb ugyan az
2014. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy nagy sportguru, de azok alapján amit interneten olvasgatok a témáról én valahogy úgy tudnám magyarázni a dolgot, hogy edzés közben másképpen dolgozik a szervezet. Elég csak a szívverésre vagy a pulzusra gondolni. Egy komoly edzés során az ember pulzusa megemelkedik, felgyorsul a vérkeringés, az anyagcsere. Súlyzózás közben kifejezetten bizonyos izomcsoportokra összpontosul a mozgás és nincs pihenő vagy csak nagyon minimális két gyakorlat között. Magyarul keményen dolgozik a szervezet.

Fizikai munka során egy bizonyos (edzéshez képest nyugodtabb) ritmust felvesz a szervezet és azon dolgozik alapjáraton. Pl. Nem mindegy, hogy 50 kilót 8x emelsz fel óránként, vagy 30x rögtön egymás után.

2014. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Aki azt mondja,hogy nem fejlődik úgy az ember a KEMÉNY munkától mint az edzéstől,az még nem nagyon dolgozott Kemény munkát.

Én erdész vagyok,de dolgozok fakitermelésben is.

Nem akarom semelyik gyúrmát leminösíteni,de allóképességre szinte bármelyiknél jobb lennék és a brigádunkból is bár ki.

Az évek alatt kiszálkásodtam,megnőttek az izmaim is.Simán bírom a 12 órás fizikai kemény termelést.Ez azt jelenti hogy az 50-60-70kg os méterfákat hurcolom fel a meredek emelkedőn,dombon a sárban.Meg a 10 kg os motorfűrész egész álló nap a kezedben van és emelgeted.

Nem azt mondom hogy a kondis Hulkok nem nyomnak pl fekve nagyobbat mint én,de hogy erőnlétben akár egy hetes kemény fizikai terhelést nem bírnánk az biztos.

2014. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elmondok egy titokot kedves erdész úr: a testépítés célja nem az állóképesség. Innentől az egész felvágósdi (höhö) átcsap failba.
2014. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Akkor mi a célja,hogy megnőljön az ember puffancsra?

Nekem van jó pár haverom,diszkóban portások,de szar volt látni amikor segítettek nekem amikor költöztem cipelni a bútorokat,a 3.-on már nem kaptak levegőt.Mondtam is nekik hogy mi van gyerekek........Erre a válasz:fújjunk egy kicsit :-)

2014. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Jaj, már megint ezek a marhaságok... fogadjunk valahol ül pár görbe hátú, fogatlan, holtsápadt emberlény, akiknek a legjobb szórakozásuk az, hogy megkeressék a legnyomorultabb sztereotípiákat, és ahova csak tudják, beírogassák őket. Nem tudom, ez miért jó nekik, de hát annyiféle fília van már, biztos ez is olyan. Vagy valami más elmezavar. Mert egyszerűen nem akarom már elhinni, hogy mindig előkerül valami hülye az annyira, de annyira idióta szánalmas tévhiteivel és előítéleteivel, és hogy mindegyik ugyanazokkal... Najó, Gliese 581 vagy Kepler 22? Hova költözzek?
2014. szept. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 - palilaci - ***** válasza:
42%

"Pontos választ nem tudok, de a látványos

izomzattal sokkal erősebb az az ember aki

kemény fizikai munkát végez! (pl:

fegyencedzésben semmi koksz, semmi 6*

kaja... Olvasd el, talán meggyőz!"


jolvaan bazzmeg lehet innen elfele menni. Ha nem tudsz valaszolni akkor miert valaszolsz raadasul hulyeseget?



Kedves erdeszba'

Heti 3x jarok konditerembe es megsem vagyok "felpuffasztva". Megsugom az izmot nem is lehet felfujni... De pofazhatok ha egyszeruen ugysem birja ertelmezni amit mondok. Erdekes modon amikor a keritesunket le kellett bontani eloszor ki kellett asni a vasbeton oszlopokat (40-50 kg) ami 1 meter melyen volt utana pedig at kellett vinni a szomszedba es megis birtam... akkor hogy is van ez?

2014. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!