Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a helyzet a feher kenyerrel?

Mi a helyzet a feher kenyerrel?

Figyelt kérdés
Ha napi 8 ora nehez fizikai munkat vegzek, akkor bevitem a szenhidratot feher kenyerbol munka kozben, vagy mindenkepp zsirosodashoz fog vezetni? Ertelemszeruen tomegnoveles a cel.
2014. aug. 28. 03:25
1 2
 1/20 anonim válasza:
Ha ektomorph van nyugodtan ehetsz fehér kenyeret...
2014. aug. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

-bármikor beviheted, ha elégedett vagy a következményekkel

-a zsírosodás csak 1 következmény, ami orvosolható még

-a tömegnövelés eleve a zsírosodásról szól

2014. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
és nincs olyan hogy ektomorf, ezek csak kifogások, és ugyanolyan rossz az ektomorfnak is a rossz étel.
2014. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ha kenyér és kenyér közül kell választani, akkor bármi is a cél, én a teljes kiőrlésűre szavazok.


Nem hiszem, hogy bárki elzsírosodna azért, mert megeszik néhány szelet kenyeret, főleg 8 óra fizikai munka mellé.

2014. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

mehet, alapból a rizs is gyors ch mint a kenyér, de ha megy mellé zöldség hús akkor oké.

Amúgy a kenyérben ott a glutén.

2014. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Csak akkor fogsz zsírosodni, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz. Ha tudod, mennyi napi kalóriabevitelre van szükséged, és abba belefér a kenyér (vagy a gumicukor, vagy a dobostorta, vagy akármi), akkor nyugodtan eheted, nem fogsz tőle hízni.


Az egy másik téma, hogy ha izmot akarsz építeni, akkor emellett az elegendő fehérjére is figyelned kell.


Megint más téma, hogy ha egészségesen akarsz étkezni, akkor a fehérliszt nem a legjobb megoldás.

2014. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
En nem tudom ki hogy van vele de a feher kenyer szerintem szar es a teljes kiorlesu sokkal finomabb
2014. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a teljes kiörlésű is szar.
2014. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogyaszongya a fehér kenyér az rossz, a teljes kiőrlésű meg tuti. Én például csak a fehér kenyeret, meg a fehér lisztből sütött dolgokat tudom megenni. A többi mind ehetetlen szamomra. Nemrég próbáltam sokadszorra a zabpelyhet, majdnem meghaltam. Teljesen kiütött. A teljes kiorlesuvel ugyanez a helyzet.

És érdekes, a glutennel önmagában semmi bajom.

Szvsz nem nevezhető abszolút rossznak a fehér kenyér. Persze ha nagyrészt ebből fedezi valaki a szénhidrát szükségletét, akkor jobban kell figyelni a rost és mikrotapanyag bevitelre, mintha teljes kiorlesubol tenné (feltételezve, hogy nincs gondja vele, mint nekem), de attól még nem lesz rossz önmagában véve.

Egyébként az sem igaz, hogy nincs olyan hogy ektomorf. Nemhogy az van, hanem még olyan is van, hogy valakinek nem szívódik fel a felesleges kalória (erre is én lennék egy példa).

Az alkati különbségek igenis jelentős tényezők. Mert aki könnyen zsirosodik, lassú az anyagcseréje, annak valóban számít a GI, szenhidratszerkezet, de egy magamfajtanak oly mindegy.

Persze aki simán csak ekto, és nem ilyen ufo emesztorendszere van, annak is lehet jobb valami lassabban felszivodo szénhidrát, de nala se fog annyit számítani, mint egy endonál. Egészségi kockazatforraskent is értve a dolgot.

2014. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én valahogy a fehér kenyértől nem érzem magam tápláltnak. Töltelékkaja.


Testalkatok pedig léteznek. Nem minden ember teljesen ugyanolyan, a különbségeket megpróbálták kategorizálni, rendszerbe szedni. Ennek egyik eleme az ektomorf, endomorf, mezomorf hármas.

2014. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!