Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta/szálkásítás: Végig,...

Diéta/szálkásítás: Végig, vagy megszakítva tömegnöveléssel?

Figyelt kérdés
30 éves koromra csúnyán elhíztam (186 cm, 130 kg). Januárban kezdtem megváltoztatni az életmódom, majd február környékén elkezdtem egy testépítő jellegű diétát. Heti három súlyzós edzés és három aerob segítségével szépen haladok (105 kg), de tartok tőle, hogy mire lemegy az összes zsír, nem sok izom marad, mivel az utóbbi fél évet leszámítva nem sportoltam. A kérdésem az lenne, hogy végigcsináljam a diétát, amíg egy ropi marad belőlem, és onnan építkezzek, vagy megszakítsam egy tömegnövelő szakasszal?

2014. júl. 20. 22:23
 1/3 tkodit ***** válasza:

Nézd, ha nem fog elszaladni veled a ló, akkor végülis logika van benne. Könnyebb is zsírt leadni nagyobb izomtömeggel. Viszont ennyi fogyás után a szervezeted kifejezetten hajlamos újra nagy mennyiségű zsírt magára pakolni, sanszosan az anyagcseréd is igen lassú már. Óvatosan emeld a ch-t, és figyeld, hogy semmiképp ne hízz többet heti egy kilónál, de lehet, hogy az is sok lesz.


Egyébként ha nem zavar a lassúság, akkor rámehetsz egy kifejezetten lassú tömegelésre. (valami ilyesmit szokott a Bunny testkompozíció-átalakításnak hívni)


Ilyenkor az se baj, ha nem nősz kilóban hetekig, amíg erősödsz, addig jó úton haladsz.



Viszont hosszútávon mindenképp le kéne majd csökkenteni a súlyod 90 körülire, mert a szíved a 105 kiló is megterhelés.


Hajrá!

2014. júl. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Egyelőre őszig szerintem folytatom a diétát, aztán lehet, hogy egy rövidebb óvatos tömegelést beiktatok. Az anyagcserém - emésztés szempontjából - gyorsult amióta rendesen kajálok és sportolok.

Jelenleg én is 85-90 kg környékére saccolom a normál súlyt. Most még van rajtam felesleg rendesen.

2014. júl. 21. 08:41
 3/3 átkúrt vevő válasza:

Szia!

Én 37 évesen és 107 kg-al döntöttem úgy,hogy ideje összeszedni magamat. Korábban már edzettem rendszeresen,de most utólag látom,mennyire nem figyeltem a jó étkezésre.

Most egy 1200 kaloriás étrendet követek,és fogyasztok rendesen fejérjét(vízzel) naponta kétszer és aminosavat,mert az is kell. Az edzésemen nem változtattam,a maximum súlyokkal edzek,3x12-es ismétlésekkel,és folyamatosan fejlődök. a súlyom csökkent 10,8 kg-al a felső testem pedig izmosabb,és szélesedik a vállam. Én szerintem egy jó étkezéssel,elegendő fehérjével és napi 40-50 perc kardio edzéssel el lehet jó eredményeket érni. Messzire még a kockás has,de már elhiszem,hogy elérhető. Próbáld ki,nekem bevállt.

2014. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!