Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes testrészemnél van izomláz, máshol nincsen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem olyan problémám lenne-ami nem is biztos, hogy probléma, éppen ezért szeretném megtudni-hogy van, amikor egy adott izomcsoport kemény megedzése után aznap érzem, hogy keményen megdolgoztattam-például a vállamnál és a hátamnál főleg-, de másnapra vagy harmadnapra már semmit jelét nem érzem, hogy edzettem, azaz nincsen izomlázam. De például a mellemnél vagy a lábamnban mindig érzek izomlázat, de azt is csak 1 2 napig és utána semmi. Nem hiszek az internetes dolgokban, mert valahol azt írják, ha nincs izomlázad legalább 1 hétig, akkor feleslegesen edzettél, valahol azt, hogy az a jó, ha már egy idő után szépen lassan elmúlik az izomláz, van ahol azt, hogy egyszer kétszer jó ha érzed, hogy van izomlázad. Most mi az igazság? 19/F

2014. jún. 22. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert szövettanilag más fajta izmokból épülnek fel a vázizmok, nem egységes az egész testen, másrészt az edzettség is eltérhet. Az izomláz pedig nem muszáj, hogy meglegyen, lehet anélkül is jó az elvégzett edzés.
2014. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ilyen, nekem is ugyanúgy van mint neked. Nem egyformák az izmok ebből a szempontból sem. Ha fejlődik, akkor nincs nagy probléma.

"ha nincs izomlázad legalább 1 hétig, akkor feleslegesen edzettél,"

ez nettó baromság.

Egyébként az izomláz csökken, ha javul a hajszálerezettség. Az izomláz és a mikroszakadások okozta fájdalom egyébként sem ugyanaz.

2014. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az izomláz nem feltétele az izomnövekedésnek. Nekem a vállamban eddig életemben egyszer volt. Mellemben, lábamban szinte mindig van. Az meg nagyon nagy hülyeség hogy ha egy hétig nincs izomláz akkor hiába edzettél, nem tudom ki írhat ilyen baromságot.
2014. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!