Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 5 év alatt el lehet érni...

5 év alatt el lehet érni naturálban a végső határt?

Figyelt kérdés

5. éve hogy edzem, de az utolsó évben már szinte minimális növekedés volt súlyban. Izmaim formálódtak, alakultak, de súlyban már nem növök.

Többet, jobbat enni már nem tudok.

Mindig is extrém ektomorf voltam, most is szálkás izomzatom van. 184 centi vagyok és 82 kiló. Években pedig 30+os vagyok.

Ennyi idő alatt kb 15 kg jött fel izomból.

Ha azt, amit elértem, meg akarom tartani, akkor ugyanúgy érdemes a súlyokat növelni mint eddig, ha megy, vagy arra már nincs szükség?


2014. jún. 4. 18:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom.
2014. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
És mi van, akkor ha valaki megáll mondjuk 120 kg-nál és onnantól csak azon dolgozik, hogy minél több ismétlés menjen? Mondjuk 20-30? Akkor az is ugyan olyan edzés az izomnak mintha 150-be nyomna 3-akat nem? Viszont az izületeknek jobb azért. Vagy csak rosszul gondolom?
2014. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem igen tudsz ismetlesszamban sem feljebb menni, ha eléred a naturál határodat.
2014. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
De úgy értem, hogy ha még nem éri el valaki, de érzi, hogy nagyobb súlynál már fájnak az izületei ezért inkább nem emel rajta hanem ismétlésekre dolgozik. Ezzel is el lehet érni ugyanazt mintha alacsony ismétlés számmal edzene nagy súllyal? Vannak ez a kalkulátorok, hogy 10 ismétléses max alapján kiszámolja az 1 ismétléses maxot, ez alapján gondoltam ezt.
2014. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz. Ha nem mész nagy súlyra, akkor nem szoksz hozzá, nem növekszik a maxod úgy, mintha nyomnál nagy súlyos sorozatot is. A kalkulátorok nem jók minden embernél .
2014. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az is az erosodes egy formája ha az ismétléseket noveled.

Az alapjan az izomerod elviekben kepes lenne arra amit a kalkulator kiad de nem biztos hogy te tudnad mozgositani az izmaidat eléggé.

Ebben kulonbozik az eroemelo edzes a testepitotol hogy ott arra is edzenek hogy a versenyen ki tudjak adni a maxot

2014. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy így semmit nem növekszik a max, hanem nem úgy. Nem abban a mértékben, mintha erre edzenie.
2014. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

felhúzásnál a saját súlyotokat is beleszámoljátok?

vagy ez nem értem, valaki elmagyarázná? :D

2014. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A felhúzas az nem húzódzkodás
2014. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ha ezeket szabályos csinálod, nem úgy nyomod ki a 130-at, mint nálunk a teremben egy srác, hogy magasabban van a pö_se, mint a villa, meg nem félig mész le guggolásnál, nem görnyedsz L alakba felhúzásnál, akkor ezek elég jó eredmények naturalban ahogy írták. Hidd el, sok koxos kis köcsög örülne ha nem nyomná agyon 1,5 mázsa, vagy fel bírna emelni a földről majd 2 mázsát. Bár ehhez az is hozzátartozik, hogy még mindig, a terembe járók 20%-a lábazik, és 1-2% csinál rendszeresen felhúzást. :)

Volt egy haverom, 100-ba 2-3mat belenyomott naturalban, 2 kóra után ugyan ezt megcsinálta 130-al, és ott verte a mellét. Én meg csak mosolyogtam magamban. :)

2014. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!