Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Koksz nélkül, amatőr verseny...

Koksz nélkül, amatőr verseny szintben mivel lehet elérni sikereket? Erősember, testépítés vagy erőemelés?

Figyelt kérdés
1-2 évig testépítést fogok csinálni, hogy legyen valami tömegem, viszont szeretnék valamiben egyszer versenyezni. Azzal tisztában vagyok, hogy testépítéssel nem igazán lehet sikereket elérni. Illetve endomorf vagyok, nagyon zsírosodok. Tehát mire lenne érdemes ráállni majd? Természetesen a testépítő életmód ugyan úgy megmaradna mellette, mert az egészség a legfontosabb számomra.
2014. máj. 17. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon endomorf vagy (könnyen jön a tömeg, vastag csontok/izületek), akkor erősember lenne a legjobb számodra. De erőemelésben is jó eredményeket érhetsz el, de arra számíts, hogy már minden versenyen koxolnak, akármilyen sportot nézel.
2014. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jó arányaid vannak akkor testépítés is lehet.

Rengeteg kategória van nemcsak a Coleman-szint..

2014. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oh, nekem ha 1-2 noname versenyen elérnék egy jó helyezést, az is egy óriási érdem lenne. Egyébként nagyon endo vagyok, 50 kg zsírfeleslegem volt régebben, már "csak" 10 kg kéne egy átlagos testzsírszázalékhoz (nem szálkás), és úgy lennék 165 cm-rel 80 kg. Engem is leginkább az erősember vonzana, viszont fogalmam sincs, ahhoz hogy kéne hozzá kezdeni. De majd ha itt az ideje, akkor rendesen utána nézek.
2014. máj. 17. 22:55
 4/8 Szergej55 ***** válasza:
74%
Ha 165 cm vagy, akkor az erőemelés a legjobb ezek közül, mert strongmanbe azért nem árt a +185-190-es magasság.
2014. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na ezt jó tudni, köszönöm! :)
2014. máj. 17. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban, inkább erőemelés lenne jó 165 cm-es magassággal. Ott pont előny az ilyen, mert kisebb mozgástartományon kell mozgatnod a súlyt és könnyebb is egy megfelelő tömeget elérni. A stronmanek pedig nagyon nagydarabok, magasságilag 2 méter egy átlagos jó erősember, 150 kg feletti testsúly is alap.

[link]

(Hafthor Bjornson, 206 cm, 190 kg, csak egy példa strongmanre)

2014. máj. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor innentől kezdve ez nem is kérdés, erőemelés lesz. Bár még ez odébb van, egyelőre elég gyenge vagyok.
2014. máj. 17. 23:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj bele valami alap programba: Starting Strength, ICF 5x5 stb. Ezekkel 8-12 hét alatt elég szép kis erőt lehet összeszedni. Utána pedig jöhetnek a komolyabb programok.
2014. máj. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!