Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utáni alkar fájdalom....

Edzés utáni alkar fájdalom. Mitől?

Figyelt kérdés
Leginkább az erős szorítást igénylő gyakorlatok után (húzódzkodás, zászló) amint lekerül a terhelés a karomról, az alkarcsont alatt erős szúrást érzek. Közben pihentettem, úgy látszik nem eléggé, mert lassan már egy nehezebb tárgyat sem tudok fájdalom nélkül megemelni. Olvasva a kérdéseket, láttam, hogy többen küzdöttek hasonlóval. Érdekelne kinek mi a véleménye, tapasztalata, illetve mivel kezelte és meddig tartott, ha volt hozzá "szerencséje".
2014. máj. 7. 21:21
 1/5 anonim válasza:
Az inakkal van gond. Volt hasonló nekem is. Többet bír el az izmod, mint amit hosszú távon az inak tolerálnak. Kicsit vegyél vissza, váltsd ki a gyakorlatokat kímélősebb verzióval, de legfőképp: pihentesd. Minimum 1,5 hónap kell a teljes gyógyuláshoz, néha több.
2014. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%
Sok matyizás!
2014. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy húzódzkodsz? Ha feléd néz a tenyered akkor csak szűken fogjad mert tényleg fájni fog mint az állat mert az alkarod egy teljesen természetellenes pozícióban dolgozik, én nem tudom pontosan elmagyarázni de ez van...
2014. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszönöm. Igen, felém néz, az egykezessel próbálkoztam, de most még a kettő is bőven sok lenne. Én is szalagokra gondoltam mert a fekvőtámasz nem különösebben zavaró. Még olyan tippet kaptam, hogy esetleg ínhüvelygyulladás, de látható, hallható jelei nincsenek.
2014. máj. 8. 19:48
 5/5 anonim válasza:
Szia, én ugyan ezzel küzdök nálam a franciarudas gyakorlatoknál jelentkezik. Eddig ami bevált nálam hogy francia rúddal egyszerűen nem edzek valószínű olyan szögbe terheli az alkart hogy az természet ellenes számomra. De egykezes súlyzóknál meg semmi bajom. Szóval szerintem egyszerű a képlet ami ilyen tipusú fájdalmat okoz azt szerintem nem kell eröltetni "600" féle képpen meg lehet mozgatni egy izmost keresni kell egy más alternatívát.
2019. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!