Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem guggolhatok és nem csinálh...

Nem guggolhatok és nem csinálhatok felhúzást. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy enyhe gerincferdülésem és ennél fogva nem guggolhatok és nem csinálhatok felhúzásokat. Ez engem nagyon elszomorít, mert olyan szívesen csinálnám. Ti mit csinálnátok a helyemben? Köszi a választ!


F/16



2014. ápr. 26. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

egy lábbal guggolhatsz,úgy nem lesz plusz teher a gerincoszlopon és évekig maradhat kihívás a gyakorlat.

a törzs edzésére meg egész sportágak alakultak,ha célzottan keresed rá fogsz találni jónéhányra.

2014. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nem tudom hogy vagy vele, de nekem is bizonyára meg van még a gerincferdülésem, ezt még 6.ban mondta a doki, azonban nem jártam úszni se gyógytornára, most másfél éve lesz hogy súlyzózok, és sose érzek kellemetlen érzést, pedig egykezesekkel guggolok, partner hiány miatt.
2014. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ugyanigy vagyok mint te. Én leszartam magasrol.

Vilagrekordot tart felhuzasban egy gerincferduleses sportolo.

Asszem ennyit az orvosrol

2014. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy másik orvossal is konzultálnod, mert a gerincferdülés attól is lehet, hogy gyenge a törzsed izomzata, amit pedig felhúzással és guggolással lehet erősíteni.
2014. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az egy lábas guggolás jó lehet, de azért a súllyal való valahogy férfiassá tesz. Tudom láttam már azt a gerincferdüléses világbajnokot és hát annak elég durva a ferdülése. Igazából most is pl nem rég bicepszeztem és érzem hogy feszül az az izom a hátamban ami elhúzza a gerincemet. Fura nagyon.
2014. ápr. 26. 22:13
 6/12 anonim ***** válasza:
lábtolást még tudsz csinálni, majdnem olyan jó mint a guggolás, és a gerinc nincs terhelés alatt, mint a guggolásnál.max az ágyéki csigolyák kapnak egy kis terhelést.
2014. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban mindkettőt arra használnám hogy erősitsem az izmokat a hátamban + gyógytorna mindkettőhőz javasolt edző. Sajnos az elején elég kis súlyokkal fogsz dolgozni a teremben szal az egód félre kell rakni. + egésznap próbálj nyújtani, és a helyes tartásra koncentrálni.
2014. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andi80018 ***** válasza:
Ki mnondta neked, hogy ezzel nem csinálhatod? Nekem két helyen is van, mégis guggolok, és felhúzok simán. Sőt, ha nem edzek, elkezd fájni a hátam is. Egyébként meg 17 éves korodig alakítható a gerinc,legalábbis nekem 16 évesen ezt mondták, csinálj gerinctornát, ússz, hátizmaidat is meg kell erősíteni. Szerintem korrigálható.
2014. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz. En nekem ha nem guggolok huzok fel elkezd fájni.
2014. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andi80018 ***** válasza:
Egyik kollégámnak gerincsérve van, és jár gyúrni, guggol, minden. Ahogy leáll valami miatt, egyből érzi. Nem megoldás a nem edzés.
2014. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!