Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik edzés a hatékonyabb...

Attila96 kérdése:

Melyik edzés a hatékonyabb fegyencedzés vagy a súlyzós edzés, vagy lehet kombinálni?

Figyelt kérdés

én igazából küzdősportolok(box) és szeretnék izmosodni,erősődni

16/F



2014. márc. 2. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik se hatékonyabb,attól függ mit akarsz elérni.


De pl. Evander Holyfield is súlyzózott.

2014. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A súlyzós edzés szerintem hatékonyabb izomtömeg növelés érdekében, de azért végez saját testsúlyos edzést is. Én példáúl szeretem a húzódzkodást minden formában.
2014. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A súlyzós edzéstől nagyobb erő- és izomnövekedés várható.
2014. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel nekem nincsenek versenyzői ambícióim, "csak" az egészségem miatt edzek, én kombinálom.

3 napos osztott edzéstervem van, a fegyencedzés 6 alapgyakorlatát mindig az adott izomcsoport súlyzós edzéséhez teszem, nekem bevált.

(Mellette heti 1-szer, max. 2-szer intevallum kardiózom.)

2014. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen kombinálva a legjobb. Nekem a bokszhoz sokat növel az ütőerőmön a saját testsúlyos edzés, ha csak súlyzóval edzek az nem az igazi.
2014. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bekaszaj ***** válasza:

Szia!

Szintén boxolok, én a fegyencedzést jobban preferálom, azert belehet (sőt) iktatni súlyzós gyakorlatokat is.

Viszont ütőeröre van egy nagyonjo gyakorlatsorozatom amit megszeretnék osztani veled:

-Egykezes súlyzó (2-2.5-3kg kinek mi)

És az alap ütésekből(horog, egyenes, felütés) lenyomsz 20*2-20*2-20*2 at kezenként(*2=először súlyal, majd anélkül, majd következő kéz ugyan így, súly- anélkül). De olyan gyorsan, és erősen mintha épp kiütni készülnél 110% -os minden ütés, mind a súlyzós résznél mind a naturál nál. a 20as ismetlések között tolj le 20-20-20fekvőt pihenes kép. Ami nagyon fontos, és itt ne bliccelj, mert ezen ál vagy bukik az egész lényegi része, nagyonerőteljes, nagyon gyors ütések. az ütések között tarthatsz egy 2mps szunetet; nem az a lenyeg hogy lepumpald a 20 ütést 12mp alatt, hanem POWERFULL.

Mi 3 szériát tolunk ebből a körből. Nekem iszonyatosan bevált és tetszik.

Ez azért lehet kicsit túl specifikus gyakorlat, lehet kicsit maskép, vagy kinek ahogy tetszik, de szerintem minden közdősportolo árnyékol súlyzókkal. ez lényegében majdnem ugyan az gyakorlat csak specifikusan az utőerőre/gyorsasagra specializalva.

Utánam szólók véleményére is kiváncsi vagyok. Kivancsivagyok ti hogy latjatok ezt.

Kérdezőnek meg reméélem segítettem, sok sikert haver.

2014. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!