Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért "gyullad" be a lábam a...

Miért "gyullad" be a lábam a lábedzés után?

Figyelt kérdés
Minden izomcsoportomba edzés utáni napokban elég fájdalmas izomlázam van ezzel még nincs is baj de a láb edzés utániba valami kegyetlen olyan mintha teljesen béna lennék úgy megyek egész nap mint akit jól elintéztek ... már annyira fáj hogy akadályoz a munkám végzésében nem szeretném ez miatt néha kihagyni a lábedzést de azért 4 nap után is még mindig alig bírok leguggolni azért az nem túlzás? valami kiegészítő ami gyorsítja a regenerálódást nem létezik? kajám rendbe van ..vitamin packot szedek meg hát persze a glutamin + fehérje
2014. febr. 5. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én amikor kezdtem az egész lábedzést, az első edzésem után fájt a lábam, úgy, hogy 2 napig sántítottam.

Azutáni héttől akárhogy megdolgoztam a lábam, sokkal durvábban, még izomláz sem volt benne. Pedig 40-50 kg-al guggolok.

2014. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem le, akkor a combodra gondolsz. A láb ugyanis elég tág kategória izomzatilag.

A combizom a legnagyobb izom. Ha abban izomláz alakul ki. Kőkemény és mozgatni alig tudod. Laza rámozgatással pl kocogás, biciklizés fel tudod gyorsítani az anyagcserét, hamarabb elbomlik a tejsav.

2014. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az izomláz az izmok sérülése és azok gyulladása. A regenerációt az gyorsítja, ha rendben van a kajád, de valami csak nincs rendben.
2014. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom ... kocogni? lépni alig bírok
2014. febr. 5. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak izomláz, akkor igen, kocogás. Hiszti befejez, kocog. Eleinte fájni fog, de szép lassan elkezd múlni. Ha sérülés, pl húzódás stb akkor meg pihentesd.
2014. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
3-as, az izomláz a felgyülemlett tejsavtól van. Ami azért keletkezik, mert oxigén hiányában a glikogén (izomban tárolódik) lebontása anaerob módon történik és melléktermékként tejsav keletkezik. Ennek a lebomlása akkor fog bekövetkezni ha az oxigénellátás rendeződik és aerob lebontás beindul. Emiatt tart 2-3 napig is mire elmúlik. Ha az anyagcserét felgyorsítod akkor a lebontás is gyorsul. Ezért hasznos a rámozgás. De csak annyira, hogy ne termelődjön újra tejsav.
2014. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen sportág, első pár hét, talán első hónap közben igen erős izomláz fog gyötörni. Valamint terhelés jelleg váltásnál egyaránt. Pl váltasz magas ismétléses edzésre, vagy teljesen edzéstervet váltasz.

Viszont ha már hónapok óta edzel, ez azért nem normális, bár genetikán is múlik, de olyan, hogy edzés után 4 nap múlva is olyan izomláz ami korlátoz a mozgásban, durva.

2014. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!