Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés. Erősítés hátra...

Fegyencedzés. Erősítés hátra és felkarra? Hogyan tudnék erősíteni a hátamra és a felkaromra a fegyencedzés módszereivel.

Figyelt kérdés
A húzódzkodásból az 2. lépés nagyon nehezen megy, nem tudom miért. Most úgy csinálom hogy egy mellig erő vasrúdon húzom fel magam. Ez volt pl. a mai edzésem.3 sorozatban, szép lassan, hátamon a táskában 25 kg-val, a lábam a talajon volt, szűk fogással 12 ismétlés majd pihenő nélkül széles fogással 10. Ezután 5 perc pihenő és újra. Ezután táska nélkül csináltam ugyanezt annyi különbséggel hogy a lábam alá tettem 2db téglát. Ez jó lehet hát erősítésre heti 2 edzéssel hogy 2-3 hónapon belül, ha ezt az ismétlésszámot tudom növelni akkor csinálhassam a teljes húzódzkodást? Otthon nem tudom felszerelni a rudat úgy hogy teljes testsúllyal csináljam, az edzőparkba meg még ilyen hidegbe nem szeretnék lemenni.
2014. febr. 1. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen edzéstervet követsz, de ez nem a fegyenc edzés.
2014. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fegyencedzésnek pont az a lényege hogy a saját testsúlyoddal edz, és ne iktass be plusz súlyokat, ettől az ízületeidet úgy tönkrevágod hogy tavaszra örülni fogsz hogy tudsz mozogni. Másrészt szerintem húzódzkodásba az első lépést kéne rendesen csinálnod és csak akkor lépj szintet ha már profi szinten tudod megcsinálni magyarul a haladó fokozatot 3x40 et.

Tudom hogy ez a feladat pite egyeseknek akik már korábban edzettek és sportosabbak de ezzel hozzászoktatod az izületeidet jobban a mozgásra, nem véletlen írja Wade a könyvében hogy fokozatosan haladj. De ez mellé csináld a fekvőtámaszos sorozatokat meg a Híd sorozatait is hidd el jobban jársz azzal. Én a hídat 1hónapig hanyagoltam és a sok húzódzkodás végett már fájt a hátam amikor belekezdtem a hídba valamennyire javult a helyzet. Meg ugye a derekat, gerinc melletti izmokat sem árt erősíteni ne csak a kar legyen a cél.

Nem tudom hogy heti hányszor edzel és milyen edzéstervet követsz a leírtak alapján vagy magadtól, de javaslom hogy azért iktass be több pihenő napot.

Én 2 naponta csinálom a fegyencedzést a munkabeosztásom végett is csak így tudom, persze ha van időm akkor az első lépéseket csinálom kisebb sorozatokba hogy ne punnyadjak le főleg ha napokig nem lesz rá időm, azt meg bő 10-15 perc alatt letudom. De a lényeg hogy a plusz súlyokat felejtsd el mert baromság!

2014. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azért teszek még súlyokat az edzésemhez,mert gyorsabban szeretnék izomtömeget növelni.Szóval akkor inkább erőltessem a 2.lépést a húzódzkodásból?
2014. febr. 3. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a "hátamon a táskában 25 kg-val" egy nagy ökörség. Ha súlyokkal akarsz edzeni, akkor járj le egy konditerembe. Ha a SAJÁT TESTSÚLYOS edzésmódszert szeretnéd követni, akkor tedd azt, és kövesd a gyakorlatok leírását. És ne reklámozd olyanról, hogy "fegyencedzés módszere", aminek köze sincs hozzá, így is épp elegen beszélnek róla sületlenségeket.


Amúgy meg, a könyv azt írja, ha nem tudod teljesíteni akármelyik gyakorlat minimális ismétlésszámát, akkor lépj vissza eggyel.

2014. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Egy hónapja csinálom és úgy hogy az 1. és a 2. lépést kihagytam és súlyokkal csináltam a mellmagasságú korláton .Érzem is hogy fáj a hátam...Most inkább csinálom 2-3 alkalommal a 2. lépést mert az első könnyen megy és utána erőltetem a másodikat és bevetem a hidat is.
2014. febr. 4. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!