Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés kérdések?

Fegyencedzés kérdések?

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet, már 2-3 hete csinálom is, de még mindig nem vagyok biztos pár dologban.

Szóval készítettem egy edzéstervet, ami valahogy így néz ki:

Fekvőtámasz falnál 4x40

Térdfelhúzás 4x40

Rövid híd 4x40

Gyertya guggolás 4x40

(a fekvőtámasz kézenállásban még elég nehéznek tűnik, a húzódzkodást pedig még(!) nem iktattam be)



Vasárnap kivételével minden nap csinálom. Már most látszik az eredménye, de kicsit félek, hogy túlterhelem magam, bár nem vagyok kimerülve ezek után, és másnap sincs komoly izomlázam. Ha ez az edzésterv megfelelően jó, akkor kb mennyi idő alatt lehet látható (nem csak az izmokon, hanem az erőmön is)? Mikor lépjek a következő lépésre, és mi van akkor, ha már nem látom eredményét a mostani szinteknek?

A másik kérdésem az étkezéssel kapcsolatos. Azt tudom, hogy kajálás és edzés előtt legalább 2 óra teljen el, különben görcsölni fog a hasam, de ezen kívül mire kell még figyelnem? Nem vagyok kövér, de azért van rajtam felesleg főként a hasamon. Mióta az edzést csináltam, fogytam, de azt szeretném, hogy menjen le a legtöbb zsír és ne is nagyon jöjjön vissza.

14/f



2014. jan. 29. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel olvastad a könyvet, csak a lényegről:

Én amondó vagyok(fegyenchívő vagyok én is), hogy eleinte, míg az első néhány szintnél jársz, nem szükséges komolyabb tervet készítened, de a rendszeresség már itt is nagyon fontos

Alapvetően négy gyakorlatról beszélünk, a hidat és fekvőt kézenállásban csak a 6. szinttől javallott elkezdeni

A kezdő program heti két edzést ír elő, melyben az első négy gyakorlatot alkalmazod (friss hús program)

Ha bármilyen sport múlttal rendelkezel nyugodtan megpróbálhatod a másodikat(jó magaviselet), amely már nehezebb, de még mindig jól teljesíthető kezdő szinten is

Bevallom én magam is ezt alkalmazom első perctől

Kezdetben érdemes a négy első gyakorlat adott szintjét alkalmazni, majd ha a haladó ismétlésszám már jól megy(nem tudom kinél mennyi idő, én átlagosan havonta váltok szintet)

Bár jól haladsz, kezdetben érdemes több pihenőnapot alkalmazni, az előbb említett program esetében 4-et.

A program egyenletesen válik egyre nehezebbé, a szintekhez hasonlóan folyamatosan kell továbblépni

Megjegyzendő, hogy elsősorban erőnlétnövelő sportról beszélünk, nem feltétlen látványos izomnövekedésről, de ez sem fog elmaradni. Hónapok alatt, de legkésőbb mire az 5. szinthez érsz, érzékelhető lesz a különbség. Ehhez azonban főként türelem kell.

Ami az étkezést illeti:

A hasadban érzett görcs oka, ha közvetlen edzés előtt étkezel, a szervezetet arra kényszeríted, hogy az emésztéshez vért vonjon el, aminek inkább az edzett területre kellene tódulnia. Ha a jelenlegi étrendeden nem változtatsz különösebben és haladsz a lépésekkel a lábemelésnél, folyamatosan nő a terhelés, egyre jobban meg fogod dolgozni a hasizmodat.

Sok a szkeptikus, de ha nem edzel elég keményen, zzírszegény étrend és hasonlók nem fognak használni

Edzésterv összeállításról priviben szívesen adok tanácsot

2014. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!