Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Esti edzést követő reggeliben...

Szintiszoli123 kérdése:

Esti edzést követő reggeliben hány gramm (nem gramm per tskg, az előbb rosszul írtam) fehérje legyen és abból mennyi lehet növényi eredetű (az előbb h*lyeséget kérdeztem) (részletek alant)?

Figyelt kérdés

65 kg vagyok, minimális testzsírral. Napi szinten bemegy a 2 gramm/tskg. Nehezen tolerálja a testem a magas fehérjebevitelt, ezért kellene racionalizálni, s mivel az edzés utáni és a reggeli étkezés a legfontosabb, ezért érdekelne a véleményetek.

Növényi eredet alatt pedig azt értem, hogy ha zabpelyhet eszem és teszek bele olajos magvakat, akkor az máris 15 gramm növényi eredetű fehérje, amit elvileg nem is kéne számolni. Ha ebbe tolok még egy adag (30 gramm) fehérjeport, ami kb. 22 gramm protein, az máris 35-40 gramm fehérje, de ebből igazából csak 22 gramm volt az "értékes", a szervezetemet viszont 40 grammal "terheltem".

Hülyén hangzik, de sajnos nekem erre is figyelnem kell.



2014. jan. 27. 08:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ezen nem akarok összeveszni senkivel, csak ez a reggeli a legfontosabb ez olyan mûzliszelet reklámszöveg...

ha a napi 2gramm* testtömeg fehérje megvan ott már nagy gondok nem lehetnek a hiánya miatt, legyen akármilyen a reggelid. ameddig nem profi versenyre készülz addig felesleges mindent kigrammozni, a lényeg a napi mennyiség, és a minõségi alapanyagok.

amúgy pl Anita Bean modern sporttáplálkozása címû könyv, ha jól emlékszem, 0.8 gramm* testtömeg fehérjét ajánl ami minimum szükséges...

és ez a 2gramm * testtömeg is.erõs túlzás, hiszen a testtömegedben vab rengeteg alkotó rész aminek nem kell fehérje. Igazából 2gramm * tiszta izomtömeg lenne az ideális, de az meg meghatározhatatlan. Ezért terjedt el a 2gramm* testtömeg, mert ez biztosan elég.

2014. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jan. 27. 13:48
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt testépítésnél nincs olyan hogy ebéd. Másrészt két óránként érdemes enni, ezért koplalás az esti 8 óra.

Amúgy igen, ha a mennyiség megvan, akkora baj már nem lehet. Ezek csak a részletek már.

2014. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!