Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Esti edzést követő reggeliben...

Szintiszoli123 kérdése:

Esti edzést követő reggeliben hány gramm (nem gramm per tskg, az előbb rosszul írtam) fehérje legyen és abból mennyi lehet növényi eredetű (az előbb h*lyeséget kérdeztem) (részletek alant)?

Figyelt kérdés

65 kg vagyok, minimális testzsírral. Napi szinten bemegy a 2 gramm/tskg. Nehezen tolerálja a testem a magas fehérjebevitelt, ezért kellene racionalizálni, s mivel az edzés utáni és a reggeli étkezés a legfontosabb, ezért érdekelne a véleményetek.

Növényi eredet alatt pedig azt értem, hogy ha zabpelyhet eszem és teszek bele olajos magvakat, akkor az máris 15 gramm növényi eredetű fehérje, amit elvileg nem is kéne számolni. Ha ebbe tolok még egy adag (30 gramm) fehérjeport, ami kb. 22 gramm protein, az máris 35-40 gramm fehérje, de ebből igazából csak 22 gramm volt az "értékes", a szervezetemet viszont 40 grammal "terheltem".

Hülyén hangzik, de sajnos nekem erre is figyelnem kell.



2014. jan. 27. 08:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kiegészítésnek:

itt-ott lehet olvasni, hogy pl az olajos magvak bizonyos szempontból még jobb fehérjeforrások is, mert azokban már eszenciális aminosavak vannak jelen, tehát a szervezetnek nem kell bajlódni azzal, hogy a fehérjéket aminsavakra bontja. Szerintem ez csak vega propaganda :), nem tudom, ti mit gondoltok.

2014. jan. 27. 08:35
 2/13 anonim ***** válasza:

ezt a reggeli a legfontosabb étkezés dolgot nyugodtan elfelejtheted, nincs legfontosabb étkezés.

Nagyon túlparázod szerintem ezt a dolgot, ha megvan a napi 2g* testtömeg akkor minden rendben.

2014. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az a baj a növényi fehérjékkel hogy nem teljes értékű, azaz nincs meg bennük az összes aminosav.

Valamelyikből ez hiányzik valamelyikből az, ezért nem szoktuk számolni.

De ha te összetudod matekozni, hogy ami az egyikből hiányzik azt másikból beviszed akkor tökéletes az is, de sokkal egyszerűbb nem bajlódni még magának a fehérjének az összeállításával is, hogy minden amino meglegyen.

Ha figyelned kell rá akkor néz utána milyen aminok vannak a bizonyos magvakban és a zabpelyhekben és próbáld kimatekozni hogy meglegyen azokból is a teljes értékű fehérje.

2014. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Abban igaza van hogy a reggeli első étkezés az egyik(!) legfontosabb ugyanis egész este koplalsz és reggel ezt pótolni kell.
2014. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De kérdező ugye az esti edzés után megy még a fehérje meg a szénhidrát?
2014. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az esti edzés utáni kaja rendben van. Megy a fehérje és a ch.

A gond a reggelivel, hogy mennyi legyen és miből álljon. Óhatatlanul bemegy egy csomó növényi fehérje is. Attól, hogy csak az állati az értékes, a testnek az még fehérje. Ugyanúgy savasít, nyírja a vesét, emeli a májenzim szintet (nálam legalábbis).

Tehát beviszem, amit kell, de feleslegesen nem akarom tolni. Ezért kérdem, hogy mennyi legyen és miből álljon.


Sperseus és #4!

Köszönöm a válaszotokat. Akkor most mi a helyzet? Fontos a reggeli fehérje? Igen. Akkor a mennyiség sem elhanyagolható. Akkor mennyi legyen és miből álljon?

Bocs, hogy értetlenkedek.

2014. jan. 27. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:

130g az egész napi beviteled, 30-35g megy mondjuk edzés után, akkor marad 100-95g azt elosztod 6 kajára még kb, akkor az 15-17g/étkezés, reggel ez lehet mondjuk 20g fehérje akkor (ha ennyire érzékeny vagy akkor valamelyik étkezésben legyen ennyivel kevesebb).

Én a reggeli fehérje bevitelt turmixal szoktam megoldani, hiszen az szívódik fel a leggyorsabban.

Fehérje turmix + darált zabpehely + halolaj megy nekem, de ledarálhatod az olajos magokat is és úgy iszod meg.

2014. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor, ha az edzés utáni kaja rendben van, reggelire nem kell szignifikánsan több és jobb minőségű fehérje, mint a fennmaradó étkezésekre?
2014. jan. 27. 10:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, persze egy kicsivel több és gyorsabban felszívódó előny, az esti koplalás után.
2014. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ilyen megközelítésben, ha kihagy egy ebédet, akkor is kpplal egy csomó ideig, és így rá lehetne fogni, hogy az a legfontosabb, ezért mondom, nincs olyan, hogy legfontosabb étkezés, mind fontos. amúgy a megfelelô vacsi mellett nem is szabadna az éjszakát koplalásnak tekinteni.
2014. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!