Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Smith-keretben való guggolás...

Smith-keretben való guggolás van olyan hatásos, mint a szabad guggolás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Smith-gép keretben guggolás van olyan hatásos, mint a szabd guggolás rúddal? Egy kisebb terembe járok, ahol egy nagy hiányosság van; nincs olyan állvány (elnézést, a rendes nevét nem tudom), amelyre fel tudom tenni a rudat magasabbra, súlyokat ráhelyezni és utána aláguggolva elemelni onnan a vállamon/tarkómon, majd ugyanígy visszatenni a sorozat után. Csak a földről tudom megemelni, így viszont, csak kisebb súlyokat tudok ráhelyezni, hogy azt át tudjam emelni a fejem felett a vállamhoz. (Lány vagyok, 2 hónapja kondizom komolyabban). Emiatt használom a Smith-keretet, itt jelenleg 30 kg-val guggolok. Ezt a féle guggolást természetesen kiegészítem, guggolok szabadon rúddal is, de ennél nem tudom emelni a súlyt. Ezenkívül még végzek előlguggolást, kitöréseket, merevlábas felhúzásokat. Ezekkel kiegészítve hatásos a Smith-es guggolás is? Ennél folyamatosan tudom növelni a súlyt.
2013. nov. 27. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem olyan jó, mert a tartóizmok ne erősödnek.
2013. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mivel a tartóizmok nem annyira erősödnek, ezért kevesebb súllyal bírod, kevesebb a csalás, beledőlés lehetősége, aminek az eredménye egy sokkal jobb izomstimuláció lehet.
2013. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!