Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A Meztelen Harcos (Pavel...

A Meztelen Harcos (Pavel Tsatsouline-től) jó edzésprogram egy vékonyabb (ectomorph testalkatú) férfinak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 193cm és 77 kg vagyok, szeretnék erősödni és kicsit formálódni, és tegnap akadtam erre a könyvre. Mennyire hatásos ez egy vékonyabb ember számára?


Szimpatikus a könyv filozófiája de nem tudom hogy megfelelő e ez az edzés a számomra. Eddig P90X-et csináltam, sikerült is vele kicsit megizmosodnom, de kipróbálnám a Meztelen Harcos-t is. Vélemények?


20/f



2013. nov. 18. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A p90x egy teljes testet átmozgató edzésrendszer, ha nem tévedek.


A Meztelen harcos pedig a maga nemében tökéletes mű, arra amire való tényleg tökéletes. De ez nem az, hogy átmozgassa az egész testedet, és sportosan nézz ki tőle. Erő növelésre való, és főleg a karod, lábad erejének növelésére - persze a gyakorlás során ezt megtanulhatod bármely izomcsoporton alkalmazni.


A meztelen harcost úgy vélem időszakosan érdemes alkalmazni, mondjuk fél-egy éven át ezt gyakorlod, erre törekszel. Általános erősítésre viszont a fegyencedzést ajánlanám inkább (vagy amit eddig csináltál). Mert ezek mindent átmozgatnak, célzottan.


Azért tudni érdemes a Meztelen harcos gyakorlatairól, hogy egy jól kivitelezett fekvőtámasz bizony majdnem az egész test izomzatát igénybe veszi, tehát nyugodtan neki lehet állni és erre az edzéstervre koncentrálni, meglepő eredményeket érhetsz el vele.

2013. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az esztétikum a könyvben teljesen háttérbe szorul, ha ez a célod vele, akkor nem ajánlom. A Meztelen Harcos kizárólag a maximális erőre összpontosít, amire viszont teljesen tökéletes. Figyelmes olvasás és helyes kivitelezés mellett valóban elképesztő dolgokra leszel képes, az erőlégzés pedig más gyakorlatokra is használható.
2014. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!