Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzeni szeretnék, tudnátok...

Edzeni szeretnék, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Neki szeretnék állni egy kicsit kidolgozni magam, felszedni egy kis izmot. Sokat olvasgattam, az az igazság, hogy mindenhol mást írnak/mondanak, így leírnám a személyes "tervemet". Szeptember elejétől úszni fogok járni, heti rendszerességgel, mondjuk 2-3 alkalommal hétköznaponként, itthon pedig van húzódzkodóm, és egykezes súlyzó készletem (10kilóig). Az úszás a gerincem miatt fontos, mert gerincferdülésem van, így felülések pl kilőve. Szóval a lényeg annyi lenne, hogy egy kicsit azért látsszon, hogy felszedek egy kis izmot, de semmi extra kívánságom nincs (mint pl: kockahas, meg 200 kiló kinyomása). Ötleteket tudnátok adni, hogy hogy kezdjek neki? Esetleg milyen gyakorlatokat végezzek, milyen úszásfajtákat űzzek, milyen időközönként, mennyi időt fordítsak rá... Előre is köszönök minden segítséget! :)



2013. aug. 16. 14:45
 1/10 dirtboy ***** válasza:

étrend szükséges lesz valamint fegyencedzést című könyvet olvasd el és alkalmazd.

úszás nem az én területem.

2013. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok fehérje dús ételt kell enned és némi szénhidrátot is.

A fehérjét megtalálod pl.Csirke hús,tejtermékek stb...

A szénhidrátot pedig pl.: tésztafélék,puding stb.

És napi 5-6 étkezés sem árt.


A gyakorlatokról mint olyanról.:

-egykezes koncentrált bicepsz

-fekvenyomás egykezes súlyzókkal

-vállból nyomás

-arnold nyomás

-evezés egykezes súlyzóval

ilyesmiket kellene.ezek meg is valósíthatóak egy egyenes padról és székről is talán.

2013. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a legtöbb tejtermékben sok a zsír. A pudingról ne is beszéljünk: hagyományos fajtái cukrot tartalmaznak, ami a szénhidrát részét illeti (és első dolgok, ha már odafigyelünk az trendünkre, hogy egyszerű ch-t, úgymint cukrok és fehér lisztes tészták, valamint telített zsírokat nem eszünk). Aztán jöhetne az, hogy megadod magadnak a makro- és mikrotápanyagigényedet napi szinten.


Az úszás nem kimondottan izomépítő sport, izmosodáshoz egy többé-kevésbé tömegnövelő étrend (interneten megtalálhatod) és izmosító edzés kell, heti 3-4x 1 óra (pl. az említett fegyencedzés).

A súlyzóid is elegek lehetnek egy bizonyos szintig, de hamar kevésnek fog bizonyulni az a 10 kiló.

2013. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat! Szóval akkor muszáj odafigyelni az étrendemre, még ilyen "alap" szinten is? Nézegettem különben a fegyencedzéses dolgot is, csak ugye elég komoly szintekig viszi az a könyv is a dolgokat, de majd akkor nekiülök, és áttanulmányozom megint.
2013. aug. 16. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem muszáj mindenből a 10. szintig eljutni.

Oda kéne figyelni, már az egészség érdekében is, még annak is, aki nem sportol.

Leírom, hogy mi volna az alap, egy sportolónak azonban, főleg, ha eredményt vár, ennél magasabb szinteken kell gondolkoznia.

Szóval, egy átlagos, alig mozgó embernek is be kéne tartania a következőket:

Minimum 0,75-1 gramm fehérje elfogyasztása testsúlykilónként minden nap. Izomnöveléshez ennél többre van szükség.

A szénhidrátigényének fedezését lehetőleg komplex forrásokból oldja meg (tehát NEM fehér kenyér, vagy bármilyen fehér tészta!) hanem mondjuk rizs, krumpli, hüvelyesek, sok zöldséggel fogyasztva. Egyszerű ch-t maximum izomépítő edzés után fogyasztunk közvetlenül.

1 liter víz megivása minden 20. testsúlykiló után, átlagos, 24 fokos időben (melegben, fizikai aktivitásban értelemszerűen többet).

Telített és transzzsírok kerülése. Telítetlen és esszenciális zsírsavak használata (nyersen, lehetőleg a sütést pálma vagy kókuszolajban végezzük).

A vitaminigény pótlása, amit-főleg ha sportolunk-mára már nem tudunk a természetes ételekből fedezni, erre bizony vitaminkészítményt kell vegyünk.

Átlag (méretű és igényű) embereknek név szerint javasolnám pl. a One-A-Dayt, esetleg egy kis plusz C-vitaminnal. Egy sportolónak ennél jóval több kell, pl. egy Viotabolic vagy a BioTech B-complex nevű terméke, szintén plusz C-vitaminnal.

2013. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ne is várjak semmi javulást, hogyha nem költök több ezer forintokat táplálékkiegészítőkre, meg egyéb dolgokra? Mert akkor hagyom is az egészet, örülök, hogy az úszóbérletet meg tudom majd venni...világért nem kötekedni akarok, mivel még Ti segítetek nekem, csak egyszerűen nem bírom feldolgozni, hogy ennyi dolgot kell tenni, hogy esetleg kicsit fittebb legyek...tehát napi biciklizés, heti úszás + egyéb edzések mellett még több ezer kajára, olajra, kiegészítőkre...no mindegy, áttanulmányozom a fegyencedzéses könyveket, aztán majd lesz valami, más nem minden kiegészítő nélkül elkezdem, és ha fél év után se látok egy csöpp változást se, akkor ez van.
2013. aug. 16. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem nem nem nem, félreérted. Nem kötelező költened az ilyenekre.

Az egészséges kajálás alapanyagközpontú, és egyáltalán nem olyan drága, mint hinnénk. Jusson eszünkbe: ez nem pluszkiadás lesz, ugyanis a régen vásárolt élelmiszereket kitöröljük ezentúl a bevásárlólistákból, így gyakorlatilag csak másra költjük el az eddig kajára szánt pénzünket. Egy tk. kenyeres, tojásos, csirkés rizses zöldséges napi étel nem túl nagy adagokkal meglehet napi 1200-1000 forintból.

A tápkiegek egy másik kategória; az általam ajánlott vitaminkészítmény 3000 ft/100 tabletta (1tabletta/nap) C-vitamint aszkorbinsav néven szintén fillérekért vehetsz, de persze ezek sem kötelezőek, csak ha már táplálékkiegészítőt szeretnél venni, akkor a vitaminok az elsők, és csupán azért ajánlottam őket, mert a lakosság minden egyénére ráférnének, mindentől függetlenül.

De mondom: ez csak ajánlás.


És ismétlem: az egészséges evést is meg lehet oldani ugyanolyan olcsón, (sőt!), mint az átlagos ember napi étkeztetését. Nem a BIO pulton levő aranyárú "prémium" termékek vásárlását kell érteni alatta, csupán a megfelelő alapanyagokat.

2013. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

És lemaradt: az edzésre sem kell kötelező jelleggel költeni, legfeljebb egy-két alapeszközt, amik 2-3 hónap alatt megtérülnek, ha a kondibérlet árát nézzük.

A fegyencedzéshez össz-vissz max egy húzódzkodót kell venned:5-7000 forintból megvan.

Aerob és kardióedzéshez szintén elég lehet egy teljesen puritán eszköz, de ezt is meg lehet oldani eszközök nélkül is.

2013. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, így már mindjárt barátságosabban hangzik:D. Csak ugye az ember, ha ilyenekről hall, egyből az az első gondolata, hogy a bio cuccok, pálmaolaj, meg minden más elég drága mulatság. Húzódzkodóm az van itthon szerencsére, úgyhogy arra se kell már pénzt költeni, szóval áttanulmányozom a könyveket, és a napokban akkor hozzá is látok :). Köszönöm a segítséget, mindenkinek ment a zöld kezecske. Esetleg valakinek van még tippje, trükkje, tanácsa, szívesen olvasom továbbra is !
2013. aug. 16. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasmányok:

Sárga kapszula

Fegyencedzés


Meztelen harcos

Kezdd el a kettlebell-t!

Ebben a sorrendben.

Utóbbi kettő persze csak akkor, ha érdekel.

Mindegyiket elfogulatlanul olvasd és vedd ki belőle azt, amire neked szükséged van. Érezheted úgy, hogy esetleg ellent mondanak néhol egymásnak<--ezeket a marketingfogásokat kell felismerni és átmenni felettük.


És megint ismétlem: az egészséges kajákat ne a régiek mellé vedd, hanem helyette!

Nincs több fehér kenyér, csak tk kenyér, rizs és zöldség, nincs több napraforgóolaj, csak olíva, kókusz, nincs több felvágott, sajt, tej, vaj csak sovány húsok és így tovább, majd megtanulod. Persze nem ez a hivatásod, nyugodtan lehet néha-néha félreenni egy kicsit, amennyit a lelkiismereted megenged, csak ne erre épüljön minden nap az étkezésed.

2013. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!