Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az edzés terv szerintetek jó?

Ez az edzés terv szerintetek jó?

Figyelt kérdés

17F. Gyorsan akarok fejlődni, van fehérjém, edzés után szoktam meginni a turmixot.

hétf:mell,tric

szerda:hát, váll

péntek: láb,bic

a hét többi napján is letudnék menni.. a lényeg, hogy gyorsan fejlődjek.. most vagyok 57-9kg, és kb 40-45öt nyomok fekve. nem tudom ez számít e.



2013. aug. 16. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez így még nem edzésterv, csak az izomcsoportok heti bontása. Így is jó lenne, de szerintem a lábnak kellene egy külön nap, kijár neki. Szóval én hétfőn mell-kar edzést nyomnék, szerdára tenném a lábat, hogy tudjon többet pihenni a vállad péntekig.

Vagy lehetne még mell-váll, pihi, láb, pihi, hát-kar.

Elég a 3 napos edzés egyelőre, később ha 4 napra bontok, akkor:

mell-bic, láb, pihi, váll-tric, hát

vagy mell-váll, láb, pihi, hát, kar


De nincs gyors fejlődés, egy izmos forma nem pár hónap. És ez nem ezen múlik, hogy te most éppen milyen tervvel edzel. Más is agyorsan akar izmosodni, nincs ilyen, hogy lassú fejlődésű terv, te pedig gyors fejlődésűvel edzel Érted? Ez nem ezen múlik, hanem inkább genetika- és étrendfüggő!

Az étrend az nem ebből áll, hogy iszol proteint edzés után, pláne hogy a fehérje mellé ilyenkor kellene 40-50g szőlőcukor (dextróz) is!


Ez a lényeg:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.



Havi netto 1kg izom jöhet max. Ennyi lehet naturálban.

Nem felszedett tömeget írtam, hanem izomtömeg ennyi lehet: havi 1kg, és ez is csak eleinte!

2013. aug. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne magadnak írd az edzéstervet. Keress egy bizonyított tervet ami már sok mindenkinek használt. Pl ez az edzésterv nagyon jó kezdőknek. [link]

Lehet rajta rendesen erősödni( ha nem erősödsz nem izmosodsz) és elég volumen van benne az izomméret növeléséhez.

2013. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!