Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kombináljam a súlyzós...

Hogyan kombináljam a súlyzós és aerob gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 6 hónapban 20 kilót fogytam, kardió egyzéssel - futással, tavaly meg 5 hónap alatt csak 8 kg-t, mert nehezen tudtam átállni az életmódváltásra. :) Tehát összesen -28kg egy év alatt. Mivel az idén nagyon lecsökkentettem a szénhidrátbevitelem, ezért nem csak zsírból fogytam, hanem izomból is. :( (akkor még nem tudtam, hogy miért is annyira fontos a szénhidrátbevitel.) Tehát, most 63kg vagyok, és 164,5cm, lány. Szeretnék még fogyni 6-8kg-t, viszont ezennel már csak zsírból. Hogyan kombináljam a súlyzós és aerob edzéseim? S a fehérje meg szénhidrátadagom mikor fogyasszam el? S a legfontosabb: mit ehetek edzések után? Terembe csak este tudok járni, 8-tól 10-ig. Ha este, edzés után fogyasztok szénhidrátot, pl egy gyümölcs, az zsírba megy? Tudom, hogy nincs izomnövelés és zsírból fogyás egy időben, nekem nem célom mindkettő, egyelőre a még meglevő zsírt akarom leadni, tehát ezt nevezik szálkásításnak, ha nem tévedek. Köszönöm a válaszokat!! :)

2013. aug. 2. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Gratulálok a fogyáshoz. Igen, a szálkásítás az zsírból történő fogyást jelent úgy, hogy minél kevesebb izomvesztés legyen. HA megy elég fehérje, akkor nem vesztesz annyi izmot, tehát inkább az volt a gond, hogy nem volt meg a kellő fehérjemennyiség. Neked legalább 120g fehérje kellene, mert általában 2,5-3g x ttkg-ot ajánlunk, de ez inkább sovány testtömegre számolva. Nálad ez 60 alatt van, de kb 120g fehérje legyen meg vagy kicsivel több. A ch-t kezd szintén innen és ha nincs heti 0,5kg fogyás, akkor lentebb kell vinni, egészen majd 50g alá is, ha muszáj. Ilyenkor majd 4-5 naponta kellene egy ch visszatöltés 120-150 grammal, mert belassulhat az anyagcseréd. A ch töltés újra beindítja.

Edzés után protein shake (+ BCAA, ha van rá lóvé)kellene és ha belefér akkor még egy sovány túró lefekvés előtt.

Gyümölcsöt nem kellene már este kajálni, sőt egész nap sem kellene belőle sokat a cukortartalom miatt.


Aerob mehet akár minden nap is. Ha egy napon, sőt egy edzésen megy a súlyzóssal, akkor a súlyzós legyen előbb, ez aranyszabály!

2013. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!