Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan növeljem meg a testtöme...

Hogyan növeljem meg a testtömegemet?

Figyelt kérdés

Most 186cm és 75kg vagyok. Már gyúrok egy jó ideje meg sportolok sok mindent és így alkatra sportos, szálkásnak mondanám magam.


Hirtelen felindulásból kitaláltam, hogy diétázok, hogy úgy rendesen kikockásítsam a hasamat. Ez 5 napig ment is. 1kg le is ment. De aztán rájöttem, hogy így izomra nem vagyok elég még. 80kg-ra fel kellene tornáznom magam, aztán mikor már állandó és izom az az +5kg, akkor mehetne a diéta.


Edzést folytatom ugyanígy. Kajában kéne valamit változtatni. Ötleteket tudnátok mondani?

Előre is köszi!



2013. aug. 1. 23:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Magam is rájöttem, hogy a biztos cél eléréséhez pontosan ki kell számolni, hogy miből mennyit. Ha lehet így írjátok már a válaszokat.
2013. aug. 1. 23:57
 2/10 Osynho ***** válasza:

"Edzést folytatom ugyanígy. Kajában kéne valamit változtatni. Ötleteket tudnátok mondani?"


Milyen edzést folytatsz? Nem írtál semmit erről. Ugyanígy a kajálásodról sem írtál semmit, így elég nehéz megmondani, hogy min változtass. :D

Alaplev a 2g/tskg fehérje + 4-6g ch. Meg kevés jó zsír. Ezt elosztva 4-6 kajálásra. Cukor, fehérliszt, feldolgozott élelmiszerek kerülése, tiszta alapanyagok fogyasztása. Sok víz, vitaminok, ásványi anyagok. Kb ennyi a titok. :)

2013. aug. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most egy 4 napos osztott edzést nyomok. Kiegészítve 2 biciklizéssel. Kajálásról azért nem, mert gondoltam majd itt mondtok és akkor ezentúl azt csinálom.

Most ugye a diétázást csináltam egészen máig. Ami annyit takar, hogy zöldségek, tojás, hús, sok víz, semmi csoki cukor meg egyébb... De most mióta elkezdtem, teljesen leszoktam az édes löttyökről. Most már csak csapvizet/bubi mentes ásványvizet iszok.


Tehát akkor, hogy 80kgra legyek ahhoz napi szinten 160g fehérje, kb 400g szénhidrát, meg némi zsír? +víz, vitaminok?

2013. aug. 2. 00:27
 4/10 Osynho ***** válasza:
A ch-t a mozgáshoz, életmódhoz, genetikához kell belőni. Kezdd el 350-400 környékén, aztán majd meglátod hogy fejlődsz.
2013. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a gyors és ésszerű válaszokat!:D
2013. aug. 2. 00:41
 6/10 Osynho ***** válasza:
Szívesen. :)
2013. aug. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van tömegnövelő étrend kell:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A tej az nem jó?
2013. aug. 2. 11:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem annyira. Tele van tejcukorral és tejzsírral.
2013. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2013. aug. 2. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!