Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjeport szeretnék, tudnáto...

Sinead kérdése:

Fehérjeport szeretnék, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üdv, amatőr szinten, saját testsúllyal elkezdtem már egy ideje edzeni(fekvő, húzódzkodás, lábemelés, guggolás) de semmi féle fehérjét nem vittem be mellé. Laikusként nem szeretnék beleugrani semmibe, így valami olyat keresek ami gyorsan szívódik fel, nem hányom el magam az ízétől, és a pénztárcám se lesz olyan sokkal vékonyabb. Mikor "kell" fogyasztani? Vagy jobbat kérdezek, mikor van a legtöbb értelme fogyasztani?

Személyes tapasztalatokat szívesen olvasok!

17f


2013. júl. 20. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Edzés után azonnal kellene egy jó tejsavóprotein + ha tömeget növelsz, akkor a fehérje mellé még 40-50 g gyors szénhidrát, pl dextróz, cabo x stb. De CSAK edzés után menjen a fehérje mellé gyors ch!

Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1,Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb..


Fontos az étrend is, nem elég az edzés utáni tápkieg.

Egész napra 2-2,5g x ttkg fehérje kellene. Ennek nagy része szilárd kajából származzon (húsok, tojás, este túró)

2013. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tap bela ***** válasza:

A felsorolásból kimaradt az MHN 100% whey, ami sok protein dizájnerrel ellentétben nem tartalmaz hozzáadott szénhidrátot, cukrot(!!), nincs benne felesleges állomány javító, ízfokozó, stabilizátor, stb. stb. adalékanyagok. Nincs benne olcsó fehérje, mint szója, vagy mátrix jelőlések mellé bújtatottak.


Ráadásul az MT-nél most a 3kg-os csoki-eper, és csoki ízek 11.990Ft szuper jó áron elvihetők.

2013. júl. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen azt kifelejtettem, pedig nekem is MHN whey van most. Nagyon jóáras, minőségi protein.
2013. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tömeget szeretnék növelni, gondoltam futok mellette hogy az erőnlétem is javuljon, de a kettő nem fér össze, úgyhogy még kicsit várat magára.

Ha elértem a megfelelő szintet, jó a futás a szálkásításra? Hogyan kell szinten tartani? Edzés + fehérje + napi futás?

2013. júl. 21. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Tömegeléskor is futhatsz, csak annyival többet kell enni. Kalória pluszban kell lenned tömegnöveléshez. Szálkásításkor is a kaja a legfontosabb, olyankor több fehérje és kevés szénhidrát kell majd és heti minimum 3-4 aerob edzés. A kocogás jó lesz olyankor is, de diétában nagy intenzitású kardio edzéssel izomvesztés lehet (naturálban), így inkább a 130-as pulzus alatti aerob edzés a megfelelő. Tömegeléskor futhatsz gyorsabban, a kalória plusz megvéd az izomvesztéstől.
2013. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mentek a zöld kezek!
2013. júl. 21. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!