Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Haspréstől derékfájás?

Haspréstől derékfájás?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy az alsó hasizom erősítésére való haspréstől kezdhetett el fájdogálni a derekam (hanyatt fekvés, kezek test mellé, lábak keresztbetéve, majd emelés a mellkasig és vissza). Valami út közben nem stimmel, ezt már korábban is éreztem. Ha jól tudom, a deréknak a talajon kell lenni, nem szabad, hogy rés legyen a fenék és a hát között, mikor leengedem a lábaimat.

2013. júl. 6. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen típusú hasizom erősítést medence billentéssel kell végezni. Ez rendben volt?
2013. júl. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bocs, ezt nem értem
2013. júl. 7. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Leszorítod a hátad alsó részét hogy ne férjen be alá a kezed. Ez rendben volt végig?

Elvileg ezzel véded a gerincedet.

Én ezzel együtt nem emelném mellkasig a lábakat, csak kinyújtva emelgetném. Nem kell nagy mozgásintervallum, a hasizom szerepe statikus, támasztás. Erősítéskor sem kell nagy mozgást végezni, csak feszüljön.

2013. júl. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy végig le volt szorítva. Megpróbálom majd úgy, ahogy leírtad :)
2013. júl. 7. 08:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Az is jó amit én írtam. Remélhetőleg nem fog fájni a derekad.

Valami kis 'puhát' tegyél a hátad (derekad) alá hogy ne nyomja nagyon a föld. Én elég szálkás vagyok, nekem kellemetlen a parketta (mondjuk nem foglalkozom ilyen apróságokkal, de ez más kérdés).

2013. júl. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbáljuk, és majd kiderül :) Mindenesetre arra sztem elég jól odafigyelek, hogy min fekszek. 2 réteg strandszivacs meg 4 réteg rongypokróc (betonra) szerintem elég "puhítás a gerincnek" :D Elég vastag réteg, hogy a gerinc ne nyomódjon a betonba, de viszont ezek az anyagok meg elég kemények ahhoz, hogy rendesen lehessen is dolgozni rajta. (4-5 cm)
2013. júl. 7. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!