Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérje turmix telít? ( többi...

Fehérje turmix telít? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Mostanában új fehérjét iszok eddig 70% osat ittam most 85% ost. Reggel mikor felkelek nyomban benyomom és mivel munkámból kifolyólag nem tudok egy óra múlva enni ezért szinte nyomban turmix után kell étkeznem ( közte van mosakodás felöltözés...) szóval olyan 10 perc max. De ez a fehérje annyira eltelít, hogy nehezemre esik enni, de a másik fehérje amit eddig szopogattam az el se telített szinte... Ez normális vagy nem az ami a dobozra rá van írva? Amit iszok az borsófehérje izolátum 35%, 40% tejsavófehérje koncentrátum és 25% tejsavófehérje izolátum. Amúgy műszakban dolgozom! :S

2013. júl. 6. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Reggel hús és tojás helyett már fehérje por?


Eddig mit ittál? Nem tetszik ez a borsós. Eddig sima whey volt?

2013. júl. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem épp helyette, hanem kiegészítésként, ugyanis ugyanúgy fontos reggel a gyors fehérje mint edzés után.

Amúgy meg eddig is kevertet ittam. ( magam keverem, így egy kicsit olcsóbbra jön ki!) amúgy meg nem tom mi bajod a borsófehérjével :S kella lassabban felszívódó fehérje is ugyanis nincs fehérje raktárunk szal ha csak savófehérje izolátumot innék pl 30g ot abból úgy 26-27 g fehérje és mivel izolátum ezért 10-15 perc alatt felszívódik és annyi fehérjével nem tudsz hirtelen mit kezdeni ezért egy része vizelettel távozik! Amúgy még nem kaptam választ telít-e

2013. júl. 7. 08:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Majd jön válasz hogy telít-e.


Ha húst ennél (mert húsevő vagy) akkor zsírhoz is jutnál, hosszan lenne aminosav felszívódás a bélcsatornádból és telítene a zsír.


Említettem hogy HÚSEVŐ vagy, a mindenevő egyik fele ez. Húsevő borsó fehérjét eszik. Erről meg a vega csajok jutnak eszembe, nemáááár. Egy férfi húst vagy tojást reggelizik, főleg ha edz, és az edzése izomfejlődést is szolgál. Te testépítés témában kérdeztél tehát..

Gyors fehérje meg reggelire, hit kérdése.

2013. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom olvasstad-e, de olyat egy szóval se írtam, hogy nem reggelizek... Húsevő haha tudod a húsevők nem esznek zöldséget gyümölcsöt... És tudod a rizs az nem hús... Talán mégse vagy olyan okos és ahogy a válasz % od is elég alacsony ez is biztosítja előző megállapításomat!
2013. júl. 7. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Hmm? A húsevők is esznek növényeket. Mi még alkalmazkodtunk is a zöldségevéshez, ettől még alapvetően húsevők vagyunk.


Hogy jön a rizs? Én senkinek sem ajánlok rizsevést. Testépítőknek én a ketogén tömegnövelést ajánlom, ami elég húsevős.

Lehet mégis olyan okos vagyok mint a hírem, a 44% meg csak egy menő szám, majd leírom miért.

2013. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

44 44 az volt a szép idő ____ ültek a gáz____ körül....

Ezért 44? XD :D


Amúgy meg az hülyeség, hogy húsevők vagyunk. 1 fogunk árulkodik, hogy mindenevők vagyunk, 2 a hosszú belünk is a növény emésztéséhez alkalmazkodott. Amúgy én nem esznek zöldséget, én is azt vallon, hogy a zöldség az állatoknak van... De azt nem tagadom, hogy az embernek is szüksége van zöldségre, ami nálam csak a borsó bab krumpli rizs és néhány gyümölcsökből áll

2013. júl. 8. 15:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Magyar lakosság: 56% elhízott, 44% értékeli amit fogyókára témában írok.


A húsevő egy hangzatos kifejezés, mert húsra van szükségünk, legegyszerűbb táplálék hogy megőrizzük az egészségünket. Hosszú a bélcsatornánk hogy elboldoguljunk a növényekkel is, és mutatja a fogazatunk a mindenevést, igen.


De mégiscsak ragadozóként gondolsz magadra, ahogy én is, és ez jó életmód.

2013. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen de veled ellentétben elfogadom a növényeket is tápláléknak, az egy dolog hogy csak a vitaminokért fogyasztom, és olyan aminosavakért amit a szervezetünk nem vagy csak kis mennyiségben tud előállítani, és húsban nem található.
2013. júl. 8. 17:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok milyen aminosav van egy növényben, ami húsban nincs (és nem tudok utána olvasni, mert amit olvasok ott eddig sosem találkoztam még ezzel).


Amíg igazi húsevők is fogyasztanak növényt (pl. növényevők gyomrából nagyragadozók) én addig ki fogom nyírni a salátát és eszem a sonkához. Én rohadt nagy növényevő is vagyok, sőt még vegának is szoktam mondani magam.


Csak 'ovo-fisco-diszno-csirko-marho-vega' a megfogalmazásom, azaz növényeken kívül ilyen állati forrásokat még fogyasztok. Opcionálisan belekerülhetnek egzotikusabb dolgok is természetesen. Mindenhez zöldeket eszem egyébként. Pörköltet csinálok káposztából, jó sok fokhagymával. Cukkini szeleteket sütök, paprika-paradicsom a reggelim 50-70%-a !!! :D

2013. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi akk pontosítok! Állati fehérjék (főként) eszenciális aminosavakból épülnek fel. (jobb esetben peptid kötésben). A növényi ( főleg) nem eszenciális aminosavakból épülnek fel. Na ezeket a nem eszenciális aminosavakat a szervezeted szintetizálja hiány esetén az eszenciálisból!!és nem mindent képes megfelelő mennyiségben előállítani. És hogy. mégmért fogyasztók növényi fehérjét is? Van rá még 1 magyarázat! A vérnyomásom 150/100 körül mozgott ( sajnos örököltem már 13-14 évesen is a határon mozgott) és mikor 23 lettem (most 25) azt mondta az orvos hogy gyógyszert kell szednem és én meg nagyon gyógyszer ellenes vagyok ( pl öreganyámnak tönkre tette a veséjét a máját és kihatással volt a szemére (már alig lát)) szóval én mondtam az orvosnak, hogy itt vagyok 23 és nem akarok 30-35 évesen új szervekre várni!! És egy szem vérnyomás csökkentőt nem vettem be!! Azt olvasstam hogy a növényi fehérjék csökkentik a vérnyomást (pl van benne L-arginine ami NO fokozóként közismert L-citurinnal...) és előtte mikor még nem ittam növényit addig 150 alá alig ment most hogy van benne növényi azóta alig megy 130 fölé!!! És még a gyógyszernél is olcsóbb :) és egészséges is!!Mikor mentem orvoshoz és vittem a vérnyomás naplót azt hitte át akarom verni. És mikor elmondtam hogy fehérjét iszok rázta a fejét ugyanis szerinte a gyurás az nem sport meg minden kondizáshoz kapcsolódó dolgot elítél... Bezzeg az előző orvosom Isten nyugosztalja! Ő még támogatta is e sportágat, ha mással épp nem akkor elsütőtt hozzá egy jó poént!
2013. júl. 9. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!