Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hibrid edzés otthon?

Sanyi89 kérdése:

Hibrid edzés otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Terveztem magamnak itthonra egy edzéstervet, és érdekelne a véleményetek:

(Minden edzés után van 1 nap pihenő,illetve főleg angol oldalakról szedtem és nem mindnek tudom a magyar megfelelőjét.)

1. Deadlift,dumbbell row,húzódzkodás,keg carry,press


2. Fekvenyomás,tolódzkodás,súlyzórúdon fekvőtámasz,has


3. Guggolás(súlyzóval),kitörés(kb 200 súly nélkül),nyak és a végén egy kis power club


4. Military press,clean,farmers walk egykezesekkel,bicepsz állva rúddal,upright row


Pihenőnapokon meditálás,jóga,séta vagy csak nyújtás.

Testalkatom 170/80, 24 éves vagyok.

Napi ch,fehérje megvan,100% whey protein prot és multivitamint szedek.

200kg súlyom van itthon,guggolóállvány,egykezesek,hordó :D,clubbell stb.


Általában 5x5öt csinálok mindenből a lehető legnagyobb súllyal,mert engem főleg az erőnövelés érdekel(kivétel ez alól a tolódzkodás,húzódzkodás stb.)

Jártam edzőterembe is de nem jött be a traccsparty(persze lehet szar termet fogtam ki de már úgysem számít),legközelebb ha lejárok majd valahova az valami zöllei féle edzés lesz vagy hasonló.

Kicsit hosszúra sikeredett a kérdésem,köszi ha elolvastátok, várom a véleményeket!



2013. jún. 20. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen beállítottságú vagy,akkor alapból nem a konditerembe kellett volna menned,hanem crossfit edzésre.És ha rendes választ akarsz,akkor magyarul írd e a gyakorlatokat,mert nem fogok egyesével rákeresni mindre a fordítóval.A belles gyakorlatokat vágom,a farmer sétának is van magyar neve.Ha meg a jóga neked csak ilyen pihenőnapos kis elfoglaltság,akkor megint csak nem stimm.Egy rendes jóga óra,az kemény edzés,statikus tartások besz@rásig.
2013. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Deadlift: Elemelés, dumbbell row: egykezes döntött törzsű evezés, keg carry,press: hordó cipelés,nyomás

military press: katonai nyomás, clean: helyből felvétel

upright row: állig húzás

2013. jún. 21. 20:21
 3/4 snack16 ***** válasza:

Szerintem ez egész jó ötlet! Keverni a body buildinget a strongman-shippel :D Én is tervezem, de én csak strongmant fogok csinálni testépítés után. Ebben az esetben a teljes testes edzés a legjobb. szerintem még húzódszkodás sem ártana. Szerencsés vagy hogy ennyi tárcsád/súlyod van otthon! Neked felesleges a konditerem! A söröshodó(keg)el csinálhatsz keg loading-ot azaz egy platformra felrakod és onnan le és újra fel mondjuk 5x. Cipelheted is és ki is nyomhatod de akkor felesleges a military press. Ha van kocsid azt is tolhatod(vagy ha elég erős vagy húzhatod is) nagyon jó lábra meg az egész testre /a guggolás jó/ a kitörés helyett inkább. Amit jó ebben hogy a bodybuildinges gyakorlatokkal tudod pótolni amire kevésbé figyel a strongman edzés: mell,vállnak a fejei(főleg a hátsó), szóval faxa lesz ez így. Sok sikert hozzá!

A meditálás, séta jó ötlet! Ne hallgass senkire hogy baromság. Nem csak a tejsavó jó amúgy, ebbe mindenki beleköt, de nekem jó a tapsztalatom mással is. Mellé nyugodtan egyél rendesen,kell a cal. főleg ha az erő a lényeg nem a szálkásság!;) Magnézium-kalciumra is figyelj meg a megfelelő zsírbevitelre és akkor jó vagy!:)

2013. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. júl. 11. 01:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!