Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem?

Nolpaza kérdése:

Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

17/F 60 kg 184 cm , elég vékony vagyok a magasságomhoz képest , hízni szeretnék ill. izomcsoportokat növelni ,

olvastam sok forumon ezt a fegyencedzést , megfelelő étrend betartásával látható lenne valami változás ?? vagy mit ajánlanátok ?



2013. jún. 10. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze!Én s csináltam 4-5 kg normális kajával fel is jött(nem 1 hónap alatt,de ez legalább nem víz+zsír :) ).Utána meg ha nagyobb izmokat akarsz mehet a kondi.
2013. jún. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Linkoln ***** válasza:

Igen, 17 f 60kg 184cm, jah vékony vagy genetikából. Esélyes hogy nehezen hízol, de!

Ha hirtelen tápanyag dús étrendre váltasz a szervezet örül, de nem cisál sok mindent. Eddig is megvoltál. Amiből túlzott deficit volt, jobban felhasználja. A többit meg kiszarod.. :D

Ha mellé hirtelen fegyencedzés is jön, ami megterheli az izmokat, károsodnak, növekszik a tápanyag igény, és ez a terhelés rendszeres, akkor a tápanyaghoz nyúl és nem csak kiregerneálja az izmaid a normális szintre, ami be volt lőve a genetikád és életviteled következtében, de még tuningol is rajta picit. Készül a következő terhelésre.

Fegyencedzéssel minden másnap edz kb, de azt elég keményen. Egyre keményebben, majd kb 2 hónap után mikor már megszoktad az edzést, told neki ahogy éred, nagyon keményen, figyelj a kajálásra, és fél év alatt kb 5 kilóval nehezebb leszel, jelentősen tónusosabb, látványosabb! Sokkal látványosabb főleg amiért szálkás vagy.

Figyelj rá nagyon! HOgy kalória plusszban legyél. IGYÁL eleget, pihenj eleget, és az étkezésed is ne egyben mennyen le, hanem osztva. A szervzetnek ne kelljen raktározni, mindig kapjon újabb adagot amint emgemésztette a korábbit.

70kg nagyon nagyon határeset fegyencedzéssel, pedig elférne rajtad a magsságodhoz viszonyítva, de... Genetikád nem valószínű hogy engedi. Ha kevésnek találod a 65-öt amiből 1-2 kiló glikogén és víz meg egyéb, akkor súlyzós edzés is kell. Majd idővel. Kb 2 havonta variálj az edzésen nagyban, hogy ne legyen monoton. Azonban ha fel is tömegelsz 70-re szálkás formával, akkor is a genetikád le akar húzni amint már nem látja létszükségnek a súlyt fenntartani. Tehát, nem tudom hogy mi a cél. Ha sporots szálkás, formás forma, akkor hajrá. Ha Izomkolsszus akarsz lenni, akkor nagyon nagy munka áll előtted. De fegyencedzésből gondolom hogy nem akarsz 100 kiló lenni. Sajnos az az amerikai katona forma neked nehezen elérhető fegyencedzéssel. Tűzz ki reális célokat és motivált maradsz!

2013. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Linkoln ***** válasza:
65kg körüli szálkás formát te könynen szinten tudnál tartani.
2013. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat !

70 kg a cél , és szeretném , hogy látszódjon hogy van rajtam izom , pl strandon se hátrány , sajnos itthon semmi súlyzóm , tudnátok mondani olyan gyakorlatokat amit nap mint nap csináljak , és persze csak olyat ami megdolgoztat és hasznos lehet a növekedéshez

2013. jún. 10. 19:03
 5/5 anonim válasza:
Fekvőtámasz (szűk/ széles kéztartással) húzódzkodás, tólódzkodás, lábemelés függeszkedve, felülés, guggolás. Hirtelen ennyi jut eszembe, de itt egy videó a gyakorlatokról: http://www.youtube.com/watch?v=qoNPBsHNRfI
2013. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!