Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit lehetne változtatni az...

Mit lehetne változtatni az étrendemen? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és 72kg.

Már fél éve szoktam lejárni edzeni, és szeretnék jobban odafigyelni az étkezésemre!

Miben tudnám a mostanit változtatni?

Célom tömegnövelés 80-85kg-ig.

Reggeli:

- Jó reggelt szelet

Tízórai:

- 1 adag tömegnövelő

- 2 sonkás szendvics

Ebéd:

- Változatos főtt ételek.

( Ha megtudom oldani, akkor csirkemell + rizs )

Uzsonna:

- Edzés utána 1,5 adag tömegnövelő

- Itt minden félét szoktam enni, ez változó.

Vacsora:

- 2 sonkás szendvics

- egy adag fél zsíros túró lefekvés előtt


Szeretnék egy kicsit precízebb és céltudatosabb étkezést összeállítani!

De azért reális formában, hogy egy magam fajta "ifjú" is megtudja oldani.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 30. 21:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
teljesen korrekt, én örülnék hogy ilyen étrendem lenne egyetemen. Szedj hozzá még fehérjét napi 2x és túró helyet talán valami szénhidrát.
2013. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Osynho ***** válasza:

Ez korrekt? :D Azért attól messze van.


Nap közben én nem innék tömegnövelőt. Sőt, szerintem nem is olcsóbb, mintha rendes kaját ennél. Csak ugye azzal több a meló... De ez egy ilyen sport.


A sonkás szendvics az nem kaja. Legalábbis testépítés szempontjából elégtelen. A reggelidre inkább nem is írok semmit. :D


Legegyszerűbb, ha lefagyasztasz akkora adag húsokat, amennyit 1 napra szánsz. Azt kiolvasztod, megsütöd. Ezután szétosztod napi 4-5 kajálásra. Hozzá rizs, krumpli, durum tészta, zöldségek. Nem akkora dolog sem árban, sem időben.

2013. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljes kiőrlésű kenyér, sonka, sajt, zöldségek. Nem értem miért nem "kaja" ? A reggelim tudom, hogy nem a "legtutibb", de ezért is szeretnék változtatni. Sajnos a te hozzá szólásoddal, nem vagyok előrébb, mert nem tudom megvalósítani, és nem is nagyon áll szándékomba a napi 3kg hús elfogyasztása se 1 éven át.
2013. máj. 30. 22:45
 4/13 Osynho ***** válasza:

A sonkában nem sok hús van, annál több adalék, ami egészségtelen és felesleges. Cserébe jó drága. Szóval ezért nem kaja. :D A sajt is felejtős. A reggelid kb semmi, pedig az edzés utáni étkezést leszámítva a legfontosabb.


"Sajnos a te hozzá szólásoddal, nem vagyok előrébb, mert nem tudom megvalósítani, és nem is nagyon áll szándékomba a napi 3kg hús elfogyasztása se 1 éven át."


Ezt kicsit gondold át, ha valamit el is akarsz érni ebben a sportban. Hogy nem vagy előrébb az valószínűleg a szövegértelmezési gondok miatt lehet. Szerintem én nem írtam 3kg húst, de nyugodtan bemásolhatod, ha igen. A rendes kaja fogyasztása meg nem értem miért lehetetlen. :/


Az 1 évet se értem. Honnan jött? Nem egy éven át kell rendes mennyiségű fehérjét bevinni, hanem mindig. Gondolod, hogy jól "kib.szod magad 1 év alatt, aztán chipsen fogsz élni és megmarad bármi is az izmokból? Sajnos ez egy életforma. Vagy csinálod, vagy nem. Te tudod.

2013. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem értem a problémád. Példákat hoztam fel. És nem "kib.szom magam" 1 év alatt, hanem próbálok szépen fejlődni és nem szeretném abba hagyni sem. De holnap megkérdezek egy Biotech szakértőt, kíváncsi vagyok mennyire tartja reálisnak ezt a "veszel egy adag húst, lefagyasztod, kiolvasztod és napi 5x azt eszed" dolgod. Tényleg köszönöm a kommentedet, de sajnos nem vagyok ezzel előrébb. Én is tudom, hogy több húst kéne enni, de változatos étrend is kell az egészséges életmódhoz. Nem pedig húst-hússal.
2013. máj. 30. 23:01
 6/13 Osynho ***** válasza:
Feladom. :D
2013. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Reggeli legyen zabkorpa+fehérje+víz.

Tízórai legyen 5-6 tojás, sárgája csak 1-2, teljeskiőrlésű kenyér, zöldségek

Ebéd, uzsonna vacsora: csirke-pulykamell, rizs-durumtészta-burgonya, zöldségek

Esti extra evés: túró


És a többi: fehérje, tömegnövelő stb.


A súlyodhoz kell kiszámolni a pontos mennyiséget. És igen, fagyassz le kimért hús adagokat amit elkészítesz magadnak.

2013. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Osynho ***** válasza:

Utolsó: jajj ne, de hisz az egészségtelen! Húst hússal? :O



XD

2013. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 *Endii* ***** válasza:

Vegyük sorban:


A reggelid nem jó, sajnos muszáj úgy írnom, hogy testépítés szempontjából a Jó reggelt szelet szemét. Reggelire jobb lenne pl. zab+protein, vagy zab+tojás.


Tízórai abban hibázik, hogy tömegnövelőt nem javasolnék napközbeni fogyasztásra, mivel gyors szénhidrátokat tartalmaz, ami eléggé bántja az inzulinszintet edzés utáni időponton kívül. A sonkás szendvics megint csak az a kategória, mint a Jóreggelt szelet. Ha már szendvics, akkor ahogy te is írtad, legyen teljes kiőrlésű kenyérből, zöldségből, és csirkemellből. A sonka sajnos semmire sem jó.


Ebéd mondjuk jó, de a változatos főtt ételek nem sokat mondanak. Nem mindegy, hogy ez csirke-rizs-zöldség, vagy tökfőzelék. Az egyik teljesen jó, a másik nem.


Edzés utánra oké a tömegnövelő, de az edzés utáni étkezés az egyik legfontosabb kaja. Itt pont hogy még inkább nagyobb jelentőséget kapna egy teljes, fehérjében, és szénhidrátban gazdag étkezés.


Vacsora: sonkás szendvicset már leírtam, a túró rendben van.



Nem tudom mit takar, az hogy reálisan. Nézzük, 72 kg vagy, neked a fehérjebevitelednek 145 grammnak, és a szénhidrátbevitelednek 360 grammnak kellene lenni alsó hangon.

A lehetőségek tárháza széles, például:


-reggelire zabpehely (tojással, vagy proteinnel)

- ha mindenképp szendvicseket akarsz csinálni, vagy nincs nagyon időd enni, akkor ezt kivitelezheted szendviccsel, amik minőségi alapanyagból készültek. Esetleg ki tudsz váltani egy étkezést egy adag zab+protein kombóval.


A szénhidrát része egyszerű, és olcsó: rizs, barnarizs, zab, teljes kiőrlésű tészta, tk. kenyér


Fehérje: csirke, marha, hal, pulyka húsok, tojás, túró, protein tápkieg.


Tömegnövelőt alapból nem is kéne venni, inkább egy jó tejsavóproteinre kellene beruházni, amit a nap bármely szakában fogyaszthatsz, edzés után pedig rakhatsz hozzá gyors szénhidrátot (dextróz, vitargo, maltodextrin például), és máris van egy tömegnövelőd.


Kellene egy multivitamin készítmény is.



Nagyjából ennyi:)

2013. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 *Endii* ***** válasza:

Most olvasom vissza, hogy változatos étrend. Persze, de ha belegondolsz, mondjuk egy csirke-rizs-zöldség étkezésben minden hasznos tápanyag (fehérje, szénhidrát, zsírok) megvannak, amire az emberi szervezetnek szüksége van. De persze nem csak ezt lehet enni, előző válaszomban leírtam, hogy mikre érdemes alapozni.


Én például éppen napi 600 gramm csirkét, 150 gramm túrót, 2 turmixot fogyasztok fehérjeként, ehhez hozzájön a 100 gramm zab, 300 gramm rizs, és az edzés utáni 50 gramm dextróz, mint szénhidrát.

2013. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!