Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Reggelire megfelelő?

Reggelire megfelelő?

Figyelt kérdés
70kg-os nő vagyok, célom a szálkásítás. Reggelire a következőt gondoltam: 125g túró, 1 paradicsom, 1 főtt tojás és egy pohár frissen facsart grapefruit-narancslé. Megfelelő lenne, túl sok, esetleg túl kevés? (Normális válaszokat várok, akik értenek a dolgokhoz, nem hajszálvékony kislányok és zsírtól szétfolyó bácsik/nénik gonoszkodó válaszát.)

2013. máj. 27. 10:36
 1/7 *Endii* ***** válasza:
100%

Ez függ az egész napi étrendtől, tápanyagbeviteltől is.

Reggelire én nem ennék túrót, ugyanis kellene összetett szénhidrát (pl. zabpehely, pufirizs) és gyorsan felszívódó fehérje, a túró pont hogy lassú, mivel kazeint tartalmaz.

A tojás jó, de akkor egy meg kevés lesz, mivel diéta alatt a sárgáját nem éppen kell fogyasztani.

Szóval én például zabpehely+tojás, vagy zabpehely+protein tápkiegre alapoznám a reggelit, zöldség persze mehet mellé.

2013. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm a hasznos választ! Túrót mikor érdemes fogyasztani?
2013. máj. 27. 11:21
 3/7 Osynho ***** válasza:
Estefelé, pl elfekvés előtt.
2013. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a túróval (hiába lowcarb) csak hátráltatod a szálkásítást. De persze jó lehet, mert mégsem cukor..
2013. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Endii* ***** válasza:

Ahogy már írták, túrót elsősorban lefekvés előtt érdemes bevinni, mivel ahogy már írtam, lassú a felszívódása. Este, alvás alatt ami átlagban 7-8 órát jelent, természetesen nem viszel be tápanyagot, ezért a túró erre az időre ellátja a szervezetet.

Máskor pedig akkor, amikor előreláthatóan hosszabb ideig nem lesz lehetőség normálisan étkezni, ekkor is jól jöhet, például egy kazein+lassú felszívódású szénhidrát turmix.

2013. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Jaj, éhen ne haljon szegény amíg alszik *.*


Inkább egye a gennyes tehéntejet. Azt hittem már sportolóknál is elfogadott, hogy tejet a kiscicák esznek (tehéntejtől a macskák is f.snak, de ez most mindegy)

2013. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 *Endii* ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves, nyilván én sem arra gondoltam, hogy az éhenhalás ellen egyen lefekvés előtt.


Nem vonom kétségbe a szakértelmedet, de megmagyaráznád, miért is nem jó a túró? Tejet oké, hogy nem iszogatunk, mivel tejcukor tejzsír nagyobb mennyiségben található benne, és fehérjetartalma is elenyésző, kb. 3 gramm, ellenben a túró fehérjében gazdag, jó tápanyag, és hasznos a lassú felszívódása miatt. Nem véletlenül van kazein tápkieg is, ha megnézzük...

2013. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!