Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Saláta reggelire megfelelő?

Saláta reggelire megfelelő?

Figyelt kérdés
Minden reggel egy közepes adag salátát szoktam reggelizni (ezekből összetéve: jégsaláta, paradicsom, paprika, olivabogyó), de sok helyen olvasom, hogy reggelire ez nem megfelelő. Szerintetek? Egyéb ötlet egészséges, diétás reggelihez?
2012. febr. 16. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Reggelire mindenképpen szénhidrátot kell fogyasztani, mert különben egész nap csak nyüglödsz és semmi értelmeset nem tudsz csinálni.
2012. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
eddig jó, de energia is kell...ezért fehér húst is egyél...sült, párolt csirkemell, vagy valamilyen hal...ha megy, kenyér, és társai nélkül...forró citromos teával, esetleg 1.5 ös forró tej...
2012. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont. A reggelinél szénhidrátot kell bevinni, a saláta ezért nem megfelelő. Inkább zabpehely tejjel, péksütemény, barna kenyér, vajas pirítós, esetleg 1-2 tojás.
2012. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :-)

Igazából mióta dolgozom,(egy éve) mindig salátát csinálok reggelire és el vagyok vele, megy a munka is, bár tény, hogy fáradékony vagyok. (Bár lehet alacsony vérnyomás miatt) Igazából hozzászoktam és szeretem, de én is gondolkodom, hogy kellene egy kis szénhidrát is reggelire. Mondjuk ha a salátába tennék tojást vagy csirkemell csíkokat az úgy már jobb lenne? Esetleg puffasztott rizs mellé?

2012. febr. 16. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:

kellene szénhidrát bele, tehát tojás vagy csirke?

nem kéne a táplálkozás, fogyás alapjait elolvasni, mielőtt belekezdesz a témába? véletlenül tök jó ötleted van, mert a csirkében és a tojásban fehérje van, és egy részt ezt egész nap folyamatosan adagolni kéne a testednek, más részt a testeden belül már képződhet belőle szénhidrát.

de ezt csak véletlen találtad el, meg mert ajánlották fentebb.


olvasd el a builder.hu alapismereteit (!) utána tisztában leszel a tápanyagokkal.

étkezést én úgy szoktam vázlatosan leírni, hogy: beviszed rendszeresen a felépítő anyagokat: fehérjéket és zsírokat húsokból, olajos magvakból.. utána körítesz mellé zöldségeket, itt van a salátád. utána a hiányt (mert ezzel még nem ettél túl nagy mennyiséget) kitöltöd szénhidrátokkal, hogy még fogyj, én esetemben hogy ne fogyjak, vagy ha valaki hízni is akar hát többel.

illetve ha nincs lóvé valamire, hát még mindig a kenyér, zab a legolcsóbb élelmiszerek nagyjából. meg a rizs is tűrhető árban van.

tehát azt te érzed, hogy reggel mennyi energia kell (salátánál biztos több), csirkével és tojással már egy igen teljes értékű reggeli lesz belőle, megjegyezném egészséges és finom is.

2012. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire szereted a salátát reggelire akkor szerintem csinálj barna kenyérből pirított kenyérkockát, és azt tedd még hozzá, a salihoz. És akkor ettél szénhidrátot is.
2012. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mert a reggeli alapozza meg az egész napodat. Szénhidrátot kell enni reggelire,persze kenyeret vagy csokit, hanem lassan felszívódót.


Ha nagyon szereted a salátát edd köretnek a főétel mellé, vagy csinálj olyan szendvicset, amit bőven megraksz vele. :)

2012. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!