Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étrend jó fogyáshoz?

Milyen étrend jó fogyáshoz?

Figyelt kérdés

nem nagy dologra gondoltam hanem inkább egy sablon étrendre h pl reggeli:... ebéd:.. vacsora.....

annyit tudok hogy legyen fehérjedús



2013. márc. 1. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

reggeli:kefir sajt tojás 1 szelet kenyér narancslé

12 kor főtétel mindenképp és 1 alma

15 30 saláta zöldség csirkehús

banán rizs vagy csirke esetleg zabkása

durván ennyi én is ezt tolom 3 napja és kezd beválni persze mozogni is kell mellé

2013. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta kell+aerob/vagy és súlyzós edzés.

A szálkásító diétában 2.5-3 gramm fehérje kell/testsúlykilogramm, ez például egy 80 kg-os ember esetében 240 gramm fehérje.

A szénhidrát pedig 1.5-2 gramm kellene hogy legyen.

Nem reggeli-ebéd-vacsora kell, hanem naponta 5-6 étkezés, 2.5-3 óránként elosztva.


Fehérjeforrások: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, túró, protein tápkieg.

Szénhidrátforrások: rizs, barnarizs, zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrllésű tészta, zöldségek.


Kalóriatáblázatban meg tudod nézni, melyik étel mennyi szénhidrátot/ferhéjét tartalmaz, ebből érdemes az étrendet összerakni.

2013. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha az első linket végigolvasod és tetszik mellesleg ugyan azt írja le mint a 3. hozzászóló, csak ő a glikémiás indexre nem tér ki, ha regisztrálsz is az oldalon, ott van frankó étrendtervező programocska is.. nekem rengeteget segített, simán lehet, hogy mostanra megpurcantam volna nélküle. 30+kg t adtam le vele...

A második hozzászólónak üzenem, hogy ha eddig csökkent is a súlyod az azért van mert leadtál egy csomó vizet, semmi mást. Az ilyen hiánytáplálékos, divatdiétás hülyeségekkel, csak az izomzatodból fogsz veszíteni, nőni fog az étvágyad napról napra, mivel a szervezeted látni fogja, hogy ez nem jó, és egy rohadtul nagy zabbantás lesz a vége, nem pedig fogyás:D

Tudnád hányszor csináltam ezt én is... De sajnos diétát nem a nők-lapján kell keresni, hanem testépítéssel, sporttáplálkozással foglalkozó könyvekből...

pl Norbi is ebből lett milliomos celeb... megtanult táplálkozni...

2013. márc. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!